U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Folytatódik a Phoenix Mercury győzelmi sorozata, nagy meccset nyert az Atlanta Seattle-ben

2018.06.11. 10:48 | WNBA

Vasárnapról hétfőre virradóra négy mérkőzést rendeztek a WNBA-ben. Következzen összefoglalónk a játéknapról.

A Phoenix Mercury megszerezte sorozatban ötödik győzelmét, miután 72-66-ra felülmúlták a Las Vegas Aces gárdáját. A félidő hajrájában egy 11-2-es sorozattal hagyta állva riválisát a Mercury. A harmadik negyed elején már 52-37-re vezettek. A folytatásban az Aces mindent megtett a felzárkózásért. A törekvéseik sikerrel jártak, három perccel a meccs vége előtt 68-64-re megközelítették riválisukat. Fordítási esélyeik ugyan nem voltak, de éles végjáték kerekedett. Ebből a Mercury jött ki győztesen, melynek keretében Diana Taurasi 25 pontot ért el, míg Brittney Griner 19 ponttal és 15 lepattanóval dupla-duplával zárt. Yvonne Turner hat percet töltött a pályán és 1 gólpassz került a neve mellé.

A játéknap talán legjobb mérkőzésén a kiválóan védekező Atlanta Dream 67-64-es sikert aratott a Seattle Storm otthonában. A Storm a szezonban eddig 85,5 pontot átlagolva érkezett erre a találkozóra, nem tudtak azonban mit kezdeni a Dream védekezésével. A pontszegény találkozón nem alakult ki nagy különbség, de szinte végig az atlantaiak jártak előrébb. A negyedik negyed elején a 13 pontot is elérte az előnyük. Innen a végjátékba érve 18-4-es sorozat végén 61-60-nál átvette a vezetést a Storm. A végjátékból viszont Tiffany Hayes (23 pont) és Angel McCoughtry (15 pont, 10 lepattanó) vezetésével a Dream jött ki győztesen. A seattle-i oldalon Natasha Howard ért el dupla-duplát 15 ponttal és 15 lepattanóval.

A Los Angeles Sparks 77-59-re kiütötte a Chicago Sky-t. Maria Vadeeva érkezéséről már beszámoltunk a mérkőzés kapcsán. Kis túlzással ez volt a legérdekesebb momentuma a találkozónak. A Sparks végig vezetett, az első negyedben a 13 pontot is elérte a differencia. A második szakaszban 34-31-nél akadt egy felzárkózása a rendkívül rossz dobóformát mutató Sky-nak. A 38-31-es félidő után a harmadik negyedben azonban végleg állva hagyta riválisát a Sparks. A találkozót egy 17-3-as sorozat döntötte el, melynek végén már 69-45 állt az eredményjelzőn. Candace Parker 24 ponttal lett a Sparks legeredményesebbje.

Nézzük a mérkőzés magyar érdekeltségeit. Alaina Coates 6 percet töltött a pályán, egy 2+1-es helyzetet értékesített ez idő alatt. Allie Quigley 28 perc alatt 7 ponttal zárt, 16 mezőnykísérletéből 3 lett sikeres. A kisebb bokasérülést szenvedő Courtney Vandersloot pedig 18 perc alatt 5 pontot és 3 gólpasszt jegyzett.

A New York Liberty 78-75-re verte az Indiana Fever-t. A továbbra is nyeretlen Indiana Fever az egyik legnagyobb sztárja Candice Dupree nélkül ismét szoros meccset tudott kialakítani, de a győzelem elmaradt.

A két csapat szinte végig fej-fej mellett haladt. Az utolsó fél percet triplák határozták meg. A Liberty 75-72-es vezetése után Victoria Vivians 75-75-nél egyenlített, de végül 16 másodperccel a játékidő vége előtt Marissa Coleman megszerezte a győztes hárompontost a Liberty-nek. Érdekesség, hogy Coleman éppen az Indiana Fever-től került a New York Liberty-hez. Mivel élő szerződése volt, amikor megvált tőle a Fever, így a tengerentúli szabályok értelmében a fizetésének egy részét még most is egykori klubja állja.

Erica McCall ismét sok lehetőséget kapott a Fever színeiben, ami mindenképpen fontos a pályafutása szempontjából. Most a dobás nem ment annyira, mint pénteken. A nyolc mezőnykísérletéből egy lett sikeres, leszedett 3 lepattanót és volt 2 gólpassza.

New York Liberty - Indiana Fever 78-75 (17-18, 21-18, 19-19, 21-20)
Los Angeles Sparks - Chicago Sky 77-59 (26-16, 12-15, 18-13, 21-15)
Phoenix Mercury - Las Vegas Aces 72-66 (26-18, 24-19, 9-11, 13-18)
Seattle Storm - Atlanta Dream 64-67 (11-15, 20-24, 12-15, 21-13)