U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Nagy csaták, klasszis egyéni teljesítmények a WNBA keddi játéknapján

2018.06.13. 14:35 | WNBA

Keddről szerdára virradóra négy mérkőzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. Összefoglaló.

A Las Vegas Aces hosszabbítás után 101-92-re múlta felül az Indiana Fever-t. Emlékezetes meccset vívott a két gárda, mely során a negyedik negyedben a Las Vegas állt győzelemre. Az utolsó két percbe fordulva 84-76-ra vezettek, de innen a rendes játékidő végéig 8-0-val egyenlített a Fever. Jöhetett a ráadás, ahol azonban az első 8 pontot az Aces szerezte és ezzel eldöntötte a győztes kilétét. A'ja Wilson 35 ponttal, 13 lepattanóval és 3 kiosztott blokkal zárt a győztes gárdában. A második újonc lett a WNBA történetében, akinek ilyen extra számai születettek pályafutása elején. Ráadásul a 35 pontjából 17-et a negyedik negyedben és a hosszabbításban szerzett. A Fever csapatába visszatérhetett Candice Dupree, ami hatással volt Erica McCall játékperceire. Végül közel 20 percet tölthetett a pályán a szekszárdi center, 4 ponttal és 3 lepattanóval zárt.

A Phoenix Mercury 75-72-re múlta felül a Dallas Wings csapatát. Fordulatokban itt sem volt hiány. A Wings került lépéselőnybe a mérkőzés elején és sokáig őrizték a vezetésüket. A negyedik negyedben 7 perccel a vége előtt még 63-55-re mentek. Innen azonban egy 10-2-es sorozattal 65-65-nél egyenlített a Mercury. Rendkívül feszült végjáték kerekedett, vitatott ítéletekkel, reklamálásokkal, technikaival. Az utolsó három percben mezőnykosarat nem értek el a felek. Valamivel a Mercury bizonyult higgadtabbnak és jó büntetőzéssel behúzták a győzelmet. Diana Taurasi 21, Brittney Griner 18 pontot ért el a csapatukban. Yvonne Turner 6 perc 40 másodpercet kapott, mely idő alatt egy triplát értékesített, leszedett 2 lepattanót és kiosztott 1 gólpasszt.

A Seattle Storm 96-85-re múlta felül a Chicago Sky-t. Nagy lehetőséget szalasztott el a Sky, miután még a harmadik negyed hajrájában 73-59-nél is 14 pontos előnnyel rendelkeztek. A záró szakaszban a Storm egy 12-0-s futással 77-75-nél fordított. Teljesen szétesett a Sky játéka, az utolsó négy percben mindössze 2 pontot értek el. Végül 31-12-re nyerte a záró szakaszt a Seattle, melynek keretében Breanna Stewart 30 pontot jegyzett, míg Natasha Howard és Jewell Loyd 15-15 pontot ért el. A Sky-nál Diamond DeShields 22, míg Allie Quigley 20 egységig jutott. Alaina Coates nem lépett pályára az összecsapáson.

A Los Angeles Sparks 72-64-es sikert aratott az Atlanta Dream gárdája felett. A Sparks a félidőre 10 egység feletti különbséget alakított ki. A Dream azonban, amely ezt megelőzően sorozatban három meccset nyert, látótávolságban tudott maradni végig. Még az utolsó percbe is mindössze 6 pontos Sparks előnyről fordultak a csapatok. Itt azonban a hazaiak keze nem remegett meg, 40 másodperccel a vége előtt Odyssey Sims duplája zárta le a meccset. Candace Parker 18 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje, míg Nneka Ogwumike dupla-duplával (11 pont, 10 lepattanó) zárt.

Indiana Fever - Las Vegas Aces 92-101 (20-23, 17-23, 23-20, 24-18, 8-17)
Dallas Wings - Phoenix Mercury 72-75 (24-16, 16-21, 19-14, 13-24)
Seattle Storm - Chicago Sky 96-85 (29-24, 21-22, 15-27, 31-12)
Los Angeles Sparks - Atlanta Dream 72-64 (23-21, 20-11, 15-15, 14-17)