Világbajnokság 2018

30 pontos előnyt leadott, de végül nyert a Washington Mystics

2018.06.14. 14:22 | WNBA

Szerdáról csütörtökre virradóra két mérkőzést rendeztek a WNBA-ben. Következzen a rövid összefoglalónk.

A Washington Mystics 95-91-re győzte le a Connecticut Sun gárdáját. Elképesztő mérkőzés volt, melyen a Mystics kiemelkedő dobóformával kezdett. Az első negyed végén 31-15-re vezettek, a második etapban pedig 57-27-nél már a 30 pontot elérte a differencia. Ez megmaradt a félidőig, de 65-35 után nagyot fordult a játék képe. A harmadik etapot a Sun 30-8-ra megnyerte, majd a negyedik szakaszban 7 perccel a mérkőzés vége előtt 77-76-nál a vezetést is átvették. Úgy nézett ki, hogy innentől már a Mystics számára nincs visszaút, teljesen kicsúszott a meccs a kezükből. Ekkor azonban jött a végül 36 pontig jutó Elena Delle Donne, aki csapata következő 10 pontját szerezte. A Mystics 86-83-nál visszavette a vezetést és szoros végjátékban behúzták a győzelmet.

A Las Vegas Aces 78-63 arányban múlta felül a New York Liberty-t. Bár egy nappal korábban hosszabbításos meccset vívott az Aces Indianapolisban, de ez egyáltalán nem érződött a játékukon. Az első 20 percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidőben 37-33-ra vezetett a Las Vegas. A harmadik negyedet 9-2-vel indították és így 46-35-nél átlépte a 10 pontot a differencia. Az Aces innentől stabilan őrizte az előnyét. Az utolsó 10 percnek 56-45-ről vágtak neki a felek. Itt már nem volt kérdés a győztes kiléte, ráadásul hat perccel a mérkőzés vége előtt Shavonte Zellous két technikaival kiállítatta magát. Ekkor már 18 egységgel járt előrébb az Aces. A magabiztos sikerük alkalmával Dearica Hamby 17, míg Kayla McBride 16 egységig jutott.

Connecticut Sun - Washington Mystics 91-95 (15-31, 22-34, 30-8, 24-22)
New York Liberty - Las Vegas Aces 63-78 (21-23, 12-14, 12-19, 18-22)