Magabiztos győzelem a második szlovéniai mérkőzésen

Szombaton délután második alkalommal is összecsapott Szlovénia és Magyarország válogatottja Roglában. A soproni U20-as A-divíziós Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott 75-51-es sikert aratott.

Pénteken 10 pontos győzelmet ünnepelhetettek a magyar lányok. Ezúttal az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 4-5 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. 10 perc után 16-16 állt az eredményjelzőn. A második etap első felében sem változott a játék képe. A félidő hajrájában került fokozatosan előnybe csapatunk, a félidőben 35-30-ra vezettünk.

A harmadik negyed nagy fordulatokat hozott. A játékrész elején 36-35-nél átvették a vezetést a hazaiak. Innen azonban egy 14-0-s futással 49-36-ra fordítottunk. A harmadik etap végén 57-41 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszban a 20 egységet is átlépte a differencia a felek között. Mindkét szakmai stáb ekkor már több felállást is kipróbált. A legnagyobb különbség éppen a lefújás pillanatára alakult ki.

A 75-51-es siker alkalmával a magyar csapatban a 15 pontos Czukor Dalma lett a legeredményesebb, míg Kiss Virág 13 ponttal és 15 lepattanóval dupla-duplát ért el. Gereben Lívia neve mellé szintén 13 pont került. A magyar válogatott a jövő hét elején folytatja a felkészülést a soproni U20-as A-divíziós Európa-bajnokságra. A következő hétvégén pedig Spanyolországba utazik felkészülési tornára.

Szlovénia – Magyarország 51-75 (16-16, 14-19, 11-22, 10-18)