Szerbia legyőzésével kezdte szereplését az U20-as válogatott Spanyolországban

Pénteken kezdetét vette a spanyolországi Ferrol városában a rangos U20-as felkészülési torna. Az első mérkőzésen a magyar válogatott 72-59-re legyőzte Szerbiát.

A találkozó elején a szerbek 7-0-ra léptek el két perc alatt. A folytatásban azonban a magyar válogatott gyorsan felzárkózott és a játékrész közepén 11-10-nél már a vezetést is átvettük. Az első 10 perc során innentől nem alakult ki nagy különbség a felek között. Fej-fej mellett haladt a két gárda. A játékrész végén 22-19-es előnyben voltunk. A második szakasz első felében 3-5 egység között mozgott a differencia. Stabilan őrizte előnyét a magyar csapat. A félidő hajrájához közeledve 36-28-ra léptünk el, de innen egy 7-0-s sorozattal még felzárkóztak a szerbek. A 39-35-ös félidőben azt láthattuk a statisztikai lapon, hogy már az első 20 percben minden játékosnak lehetőséget adott a szakmai stáb. Vezettünk a lepattanókat tekintve és a duplákat kiválóan dobtuk: a 18 kísérletből 15 sikeres lett.

A harmadik negyedre sem esett vissza a koncentráció a mieinknél. A lányok 8-2-vel indították ezt a szakaszt és így 47-37-nél szerb időkérés miatt állt a játék. Innen gyakorlatilag 8-10 pont környékén állt be tartósan a különbség. A legnagyobb előnyünket 59-44-nél rögzíthettük. A játékrész végén ugyan közelebb kerültek a szerbek, de összességében igencsak előremutató, amit remekül küzdő csapatunktól ebben a periódusban láthattunk. Az eredményes támadójáték mellett – négyen is 10 egység felett jártak már ekkor – a védekezés is összeállt. Az 59-50-ről induló záró szakaszban bő rotáció mellett stabilan tartotta kétszámjegyű előnyét a magyar válogatott. A 72-59-es siker alkalmával a 16 pontot és 7 lepattanót jegyző Török Ágnes lett a legeredményesebb.

A tornán szombaton 20 órától Spanyolország ellen folytatja szereplését a magyar csapat.

Magyarország – Szerbia 72-59 (22-19, 17-16, 2015, 13-9)