Hollandia az első elődöntős Sopronban

Megkezdődtek Sopronban az U20-as A-divíziós Európa-bajnokság negyeddöntői. Az első találkozón Hollandia 74-66-ra legyőzte Svédországot és ezzel biztosította helyét a legjobb négy között.

Mindkét csapat óriási bravúrból érkezett erre a negyeddöntőre. A svédek az oroszokat, a hollandok a letteket győzték le szerdán. Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség, 10 perc játékot követően 22-21-re vezettek a hollandok. A döntő fordulatot a második szakasz hozta el, amikor 28-25 után egy 14-3-as sorozattal 42-28-ra lépett el Hollandia.

A 42-33-as félidőt követően a harmadik negyedben a 15 pontot is elérte a differencia a felek között. A záró szakasznak 55-42-ről vágtak neki a csapatok. A svédek becsülettel küzdöttek, három és fél perccel a meccs vége előtt 60-55-ig felkapaszkodtak. Időkérés után azonban rendezte sorait Hollandia és behúzták a győzelmet.

Laura Westerik 16 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el a győztes csapatban, de a 16 pontot és 8 lepattanót jegyző Noor Driessen-t is ki kell emelni a hollandoknál. A szombati elődöntőben Hollandia a címvédő Spanyolországgal mérkőzik.

Svédország - Hollandia 66-74 (21-22, 12-20, 9-13, 24-19)