U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Olaszországgal lett teljes az elődöntők mezőnye

A Sopronban zajló U20-as A-divíziós Európa-bajnokság negyedik negyeddöntője során Olaszország 70-42-re legyőzte Portugáliát. Ez azt jelenti, hogy Szerbia – Olaszország elődöntőt rendeznek. Az 5-8. helyért pedig Portugáliával mérkőzik a magyar válogatott.

A portugál csapat 12 percen át tudta tartani a lépést a lényegesen jobb erőkből álló és jobb szerkezetű riválisa ellen. Az első szakasz végén 20-15-re vezettek az olaszok, majd a második etapban még 22-18-ig felzárkóztak a portugálok. Innen azonban a félidőig 14-5-ös sorozatot csinált Sandro Orlando együttese és ez döntőnek bizonyult.

A 36-23-as félidőt követően a harmadik etapban a 20 egységet is elérte a differencia. A 48-29-ről induló záró szakaszban már mindkét szakmai stáb az előttünk álló hétvége fontos meccseire koncentrált. A kevesebb lehetőséget kapó játékosok is pályára léphettek. Gyorsan nőtt az olaszok előnye, akik 70-42-es sikerrel kerültek a négy közé.

Az olasz csapatban ketten is dupla-duplát értek el, Olbis Futo Andre 12 ponttal és 15 lepattanóval, míg Lorela Cubaj 10 ponttal és 10 lepattanóval zárt.

Olaszország - Portugália 70-42 (20-15, 16-8, 12-6, 22-13)