U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Franciaország ellen folytatta szereplését az U16-os válogatott

2018.07.21. 20:15 | Utánpótlás hírek

A franciaországi Mulhouse városában zajló U16-os nemzetközi felkészülési torna szombati játéknapján a magyar válogatott a házigazda ellen lépett pályára. A találkozón csapatunk 69-43-ra alulmaradt.

Fotó: Sándor Ádám

A két pénteki győztes csapott össze. Az első napon a magyar válogatott 81-71-re Oroszországot győzte le, míg Franciaország Németországot verte. A francia csapat az első negyed hajrájában került lépéselőnybe, amikor 11-9 után 7-2-es sorozattal zárták az első etapot. A 18-11-ről induló második szakaszban 10 pont környékén állt be a különbség a két gárda között.

A 36-22-es félidőt követően egyre jobban érvényesült riválisunk fizikai fölénye, akik végül 18 szerzett labdával zárták az összecsapást. Ezekre építve a harmadik negyed végére 50-33-as előnyre tettek szert.

A magyar csapat nagyot küzdött, ismét mindenki kapott lehetőséget a bizonyításra. Rendkívül értékes tapasztalatot tud adni egy ilyen kaliberű rivális elleni találkozó. A záró szakaszban a 27 pontot is elérte a differencia. Végül 69-43-as francia siker született.

A magyar csapat vasárnap 15 órától Németország ellen zárja a szereplését. A németek 63-61-es vereséget szenvedtek a szombati játéknapon Oroszországtól.

Franciaország – Magyarország 69-43 (18-11, 18-11, 14-11, 19-10)