U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Győzelemmel zárta a csoportkört a TFSE

2018.07.24. 12:47 | Egyetemi kosárlabda

Lezárult a csoportkör a Coimbrában zajló Európai Egyetemi Játékok női kosárlabda tornáján. A TFSE 72-56-ra legyőzte a Portói Egyetem csapatát és ezzel megszerezte a D-csoport harmadik helyét. Folytatás csütörtöktől a 9-16. helyért.

Fotó: Práczki Péter

A D-csoportban kedden délelőtt a két nyeretlen együttes mérte össze az erejét. A képlet nagyon egyszerű volt, a győztes szerzi meg a négyes harmadik pozícióját. Az első két játéknapon egy alacsony szerkezetű, gyors csapatot ismertünk meg a portugálok személyében. Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két gárda, 16-15-ös portói vezetés után 7-0-val fordított a TFSE. A 22-19-ről induló második negyedben sem változott a játék képe, 2-3 egységnél nagyobb differencia egyik oldalra sem alakult ki. A félidőben a portugál csapat vezetett 36-34-re.

A harmadik negyed nagy fordulatot hozott. A TFSE 13-2-vel indította ezt a szakaszt, amivel 47-38-ra sikerült ellépni. A folytatásban ugyan 4-6 pontra még visszajött a portugál rivális, de két triplával tartotta előnyét a magyar csapat. Az utolsó 10 percnek 53-46-ról vágtak neki a felek. Itt még a Portói Egyetem 54-52-re felzárkózott. Erre azonban a lélektanilag lehető legjobb pillanatban válaszolt egy újabb hárompontossal a végül 14 ponttal záró Karlócai Julianna. Innentől már stabilan tartotta előnyét a TFSE, melynek keretében Karlócia eredményes játékán túl Varga Barabara 17, Shirian Fatime 10 egységig jutott a 72-56-os siker alkalmával.

A TFSE a C-csoport negyedik helyezettjével mérkőzik csütörtökön. A délutáni órákban dől el, hogy ez a Marburgi Egyetem vagy a Szentpétervári Politechnikai Egyetem csapata lesz.

TFSE – Portói Egyetem 72-56 (22-19, 12-17, 19-10, 19-10)