U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Franciaországgal vív negyeddöntőt a magyar válogatott az U18-as Eb-n

2018.08.08. 18:28 | Utánpótlás hírek

Ahogy arról korábban nagy terjedelemben hírt adtunk, a magyar válogatott 63-58-ra legyőzte Horvátországot az U18-as Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. A késő délutáni órákban eldőlt, hogy a csütörtöki negyeddöntőben Franciaország lesz a riválisunk.

A francia válogatott magabiztosan érvényesítette fölényét Bosznia-Hercegovina legjobbjai ellen. A 91-47-es végeredményt hozó találkozón a bosnyákok 10-12 percen át tudtak látótávolságban maradni. A félidőben már 43-25-re mentek a franciák. A harmadik negyedben pedig még 13 pontot hozzátettek az előnyükhöz.

A 64-35-ről induló záró szakaszban már mindkét szakmai stáb a következő napok nagy feladataira hangolt. Francia oldalon minden nevezett játékos bőven kapott lehetőséget. A 91-47-es sikerük alkalmával a 14 pontos Nabala Fofana lett a legeredményesebb.

A negyeddöntő mérkőzést a tervezett menetrend szerint 14 óra 15 perctől rendezik csütörtökön.

Franciaország - Bosznia-Hercegovina 91-47 (23-14, 20-11, 22-9, 26-13)