U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Lettország is bejutott a legjobb négy közé az U18-as Európa-bajnokságon

2018.08.09. 21:09 | Utánpótlás hírek

Az Udinében zajló U18-as A-divíziós Európa-bajnokság harmadik negyeddöntőjében Lettország 69-62-re legyőzte Oroszországot és ezzel bejutott a legjobb négy közé. Az elődöntőben a lettek Németországgal találkoznak.

A mérkőzés elején az oroszok kerültek előnybe, az első negyedben 7 ponttal is vezettek. 10 perc után 20-15 állt az eredményjelzőn. A lettek a második negyed közepéhez érkezve 23-22-nél vették a vezetést, Ekkor még nem tudhattuk, de innentől végig előrébb jártak a mérkőzésen. A félidőben 36-31-re mentek.

A harmadik negyedben nem telt el három perc és 44-34-nél a 10 pontot is elérte a lettek előnye. Az oroszok mindent megtettek, hogy közelebb kerüljenek. Az 52-43-ról induló negyedben 57-51-nél volt labdájuk, hogy szorossá tegyék a végjátékot. Ezzel nem éltek és így lényegében innentől nem volt esélyük.

A folytatásban nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A 22 pontot és 10 lepattanót elérő Aleksa Gulbe 69-59-nél az utolsó percbe fordulva újra 10 pontra növelte a különbséget. Lettország meggyőző teljesítménnyel vívta ki az elődöntőbe kerülést. A fináléba jutásért szombaton 21 órától Németország - Lettország mérkőzést rendeznek ezen az ágon.

Lettország - Oroszország 69-62 (15-20, 21-11, 16-12, 17-19)