A Chicago igencsak nehéz helyzetbe hozta a Minnesotát

2018.08.15. 12:26 | WNBA

Keddről szerdára virradóra három mérkőzést rendeztek a WNBA küzdelmei alkalmával. Rövid összefoglaló.

A Chicago Sky 91-88-as győzelmet aratott a Minnesota Lynx otthonában. A Sky számára már nem volt tétje a találkozónak, viszont a Miennsota Lynx-nek ez a vereség nagyon sokba kerülhet. Gyakorlatilag csak matematikai esélye van a címvédőnek az alapszakasz végén az első négyben zárni. Ez azt jelenti, hogy már a rájátszás első körében jó eséllyel pályára kell lépniük. A Lynx nem is érdemelt győzelmet, ismét sokat hibázott, így nem tudta érvényesíteni fölényét. A két csapat között nem alakult ki nagy különbség a meccs folyamán.

A negyedik negyed elején egy 16-5-ös szériát lezárva 84-78-ra ellépett a Lynx. Ezt az előnyüket azonban nem tudták megőrizni. A hajrában Courtney Vandersloot és Allie Quigley klasszis teljesítményével fordított a Sky. Vandersloot ismét rekordot állított fel, kiosztotta 241. gólpasszát idén. Ezzel a WNBA történetének egy szezonban legtöbb gólpasszt elérő játékosa lett. A Sopron Basket centere Alaina Coates 15 perc alatt egy büntetőt értékesített és 4 lepattanót jegyeztek fel a statisztikai lapjára.

A Los Angeles Sparks 74-66-ra verte a New York Liberty-t. Szintén szoros találkozó alakult ki, ahol a Sparks-nak bár többször volt rá esálye, de nem tudta leszakítani riválisát. A negyedik negyedben közel 5 percen át nem értek el mezőnykosarat és ez idő alatt egy pontra is felzárkózott a Liberty. A hajrában azonban a Sparks jobban koncentrált, így végül behúzta a győzelmet. Chelsea Gray 26, Nneka Ogwumike 20 pontot szerzett. A Liberty együttesében Amanda Zahui nem lépett pályára.

A Connecticut Sun 96-76 arányban múlta felül a Dallas Wings-t. Az edzőváltás sem segített a rettenetes formában lévő dallasiakon. Már a félidőre 10 pont feletti különbség alakult ki és a Sun végig kézben tartotta az irányítást. Jonquel Jones 27 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el a győztes gárdában.

Connecticut Sun - Dallas Wings 96-76 (22-18, 28-20, 25-18, 21-20)
Minnesota Lynx - Chicago Sky 88-91 (21-24, 23-15, 22-29, 22-23)
Los Angeles Sparks - New York Liberty 74-66 (22-21, 16-23, 23-14, 13-8)