Összefoglaló az U16-os Európa-bajnokság második játéknapjáról

2018.08.18. 22:23 | Utánpótlás hírek

Szombaton immár a második játéknapra került sor Kaunasban az U16-os A-divíziós Európa-bajnokságon. A magyar válogatott magabiztos győzelméről már beszámoltunk, most következzen teljes összefoglalónk.

Az A-csoportban Csehország hosszabbítás után 62-60-ra verte Törökországot. A meccs folyamán a törökök 18 ponttal is vezettek. A harmadik negyed végén fordítottak a csehek és a záró szakaszban szinte végig előrébb jártak. A törökök 17 másodperccel a rendes játékidő vége előtt triplából egyenlítettek. A hosszabbításban nem alakult ki nagy különbség, fél perccel a vége előtt született a csehek győztes találata. Petra Malikova 22 ponttal lett a legeredményesebb. A négyes másik meccsén elmaradtak a nagy izgalmak. A franciák végig vezetve 78-37-re kiütötték a belgákat. Sara Roumy 16, Serena Kessler 14 pontot ért el a győztes alakulatban.

A B-csoportban Lettország 76-47-re múlta felül Szerbiát. Itt a 21-7-es első negyedben eldőltek a lényeges kérdések. A 14 pontos Elizabete Bulane teljesítményét kell kiemelni. A spanyolok hasonlóan magabiztosan 79-47-re győzték le Hollandiát. Az első negyedet 35-3-ra nyerték a spanyolok, akiknél a mérkőzés folyamán minden játékosuk betalált. A 9 pontos Marta Garcia lett a legeredményesebbjük.

A C-csoportban rendezték a magyar válogatott mérkőzését, melyen a mieink remek játékkal 75-52-es győzelmet arattak Horvátország felett. A csoportunk másik meccsén az olaszok 74-36-ra kiütötték a lengyeleket. Már a félidőben 45-24-re vezetett az olasz gárda, melynek keretéből a 19 egységig jutó Ilaria Panzera emelkedett ki.

A D-csoportban a németek 55-39-re győzték le Dániát. A német válogatott már a félidőre kialakította azt a 16 pontos különbséget, melyet a folytatásban stabilan őrzött. Lotta Stach 15, Sarah Polleros 14 ponttal vezette győzelemre a németeket. Oroszország 66-49 arányban bizonyult jobbnak a házigazda Litvániával. A félidőre 13 pontos előnyt építettek fel az oroszok és ennél közelebb a folytatásban nem engedték a nagyot küzdő, de szerkezeti hátrányban lévő hazaiakat. Daria Anikina 19 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el.