U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

10 pontos francia siker a lettek ellen

2018.09.07. 22:48 | Franciaország

Pénteken este Párizsban rangos válogatott felkészülési torna kezdődött. A nyitó napon Franciaország 74-64-re múlta felül Lettországot.

Fotó: FFBB.com

A két csapat egy héttel ezelőtt Valenciában már összemérte az erejét és akkor 82-66-os győzelmet arattak a franciák. Ezúttal is jobban kezdtek Valérie Garnier tanítványai, 8-8 után az első negyed végére 22-14-es előnyt építettek fel. A felkészülési időszakban természetes hullámzás jellemezte a meccset, így a második szakaszban 30-27-nél már a lettek jártak előrébb. Lényegesen versenyképesebb formát mutattak, mint múlt héten. Ez még akkor is igaz, ha a félidőre 43-37-nél visszavette a vezetést a francia gárda.

A harmadik negyedet pontszegényebb játék jellemezte. A hazaiak előnye 52-42-nél elérte a 10 egységet, de a lettek a játékrész végére 55-48-ra visszajöttek. A záró szakaszban 8-10 pont között állt be a differencia a felek között. Láthattunk kifejezetten jó egyéni teljesítményeket. Francia oldalon Alexia Chartereau (18 pont, 5 lepattanó) és Marine Johannès (16 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) remekelt a 74-64-es siker alkalmával. A letteknél Elina Babkina (Dikaioulaku) 16 pontját kell kiemelni.

A párizsi tornán szombaton Franciaország – Ausztrália, míg vasárnap Lettország – Ausztrália találkozókat rendeznek.

Franciaország – Lettország 74-64 (22-14, 21-23, 12-11, 19-16)