Ausztráliát is legyőzte a francia válogatott

2018.09.08. 21:58 | Franciaország

A Párizsban zajló nemzetközi felkészülési torna második játéknapján a házigazda Franciaország kiváló játékkal 85-77-re legyőzte Ausztráliát.

Fotó: FFBB/ffbb.com

A francia válogatott pénteken 74-64 arányban múlta felül Lettországot a párizsi tornán. Az ausztrálok viszont ezzel a találkozóval debütáltak és az első percekben igencsak beragadtak. A hazaiak 5-5 után állva hagyták riválisukat, az első negyed végén már 32-15-ös francia előnyt regisztrálhattunk. Egészen extra teljesítménnyel uralta az összecsapást a francia együttes. A második negyedben ennek köszönhetően a 20 egységet is elérte az előnyük. A félidőben pedig 58-39 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedtől már kiegyensúlyozottabb mederben zajlott a küzdelem. A különbség 15-20 pont között állandósult. A 75-56-ról induló záró szakaszban francia oldalon némileg csökkent a koncentráció és ezt kihasználva az ausztrálok megfelezték a hátrányukat. A 85-77-es sikerből Endy Miyem 19, Marine Johannès 14 ponttal vette ki a részét. Az ausztráloknál Rebecca Allen 23 ponttal zárt, míg a Sopronban is megforduló Cayla George 18 egységig jutott.

A torna vasárnap a Lettország – Ausztrália találkozóval zárul.

Franciaország - Ausztrália 85-77 (32-15, 26-24, 17-17, 10-21)