U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Spanyol és görög siker Cacaresben, Artemis Spanou 16 pontja

2018.09.08. 23:11 | Spanyolország

Szombaton a nyugat-spanyolországi Cacares városában rangos válogatott felkészülési torna kezdődött. Az első napon a két európai résztvevő, Spanyolország és Görögország ünnepelhetett győzelmeket. Vasárnap este ezen két csapat vívja a finálét.

Fotó: Baloncesto FEB

A házigazda Spanyolország 66-33-ra kiütötte Argentínát. Bár az argentinok is VB-résztvevők, de nem volt egy súlycsoportban a két válogatott. A spanyolok a 20-1-re megnyert első negyedben állva hagyták riválisukat. Ugyan a folytatásban valamivel kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem, de a magabiztos hazai győzelem egy pillanatig nem forgott veszélyben. Alba Torrens nélkül is 66-33-as spanyol siker született. Lucas Mondelo minden bevethető játékosának bőven adott lehetőséget. A 17 pontos Marta Xargay lett a legeredményesebb.

Szintén két VB-résztvevő találkozott a Görögország – Puerto Rico mérkőzésen. A görögök 59-50-es győzelmet arattak. A két csapat között az első félidőben nem alakult ki nagy különbség: 20 perc játékot követően 27-22-re vezettek a görögök. A döntést a harmadik negyed hajrája hozta el. Ekkor 36-33 után a játékrész utolsó három percét 6-0-ra hozták a görögök. A 42-33-ról induló záró szakaszban pedig már nem engedték közel riválisukat. Az 59-50-es görög siker alkalmával a CMB Cargo UNI Győrhöz érkező Artemis Spanou lett a legeredményesebb 16 ponttal és 9 lepattanóval.

Vasárnap Argentína – Puerto Rico és Spanyolország – Görögország mérkőzéseket rendeznek.