U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Ausztrália a negyedik negyedben őrölte fel Lettországot

2018.09.09. 18:52 | Európa, Ausztrália

Vasárnap lezárult a párizsi nemzetközi válogatott felkészülési torna. A záró napon Ausztrália 77-70-re legyőzte Lettországot.

Fotó: Éles Péter

Az első két napon mindkét csapat vereséget szenvedett a házigazda Franciaországtól. Az ausztrálok kezdtek élesebben, három perc alatt 8-0-ra léptek el. Az első szakasz végén pedig 18-12-re vezettek. A második negyedben a 11 pontot is elérte a differencia a felek között, de a félidőre 30-27-re visszajöttek a lettek.

A harmadik negyedre kisebb fordulat állt be a játék képében. A lettek kiválóan tartották a lépést magasabban jegyzett riválisukkal. Sőt, Anete Steinberga (24 pont) és Kitija Laksa (20 pont) vezetésével a játékrész végére fordítottak is.

Az utolsó 10 percnek 51-50-es lett előnyről vágtak neki a felek. Itt azonban az ausztrálok jobban bírták fizikálisan a hajrát. Az utolsó három percben 63-62 után leszakították ellenfelüket. A győztes gárdában a 15 ponttal, 14 lepattanóval dupla-duplát elérő Alex Bunton lett a legeredményesebb.

Ausztrália – Lettország 77-70 (18-12, 12-15, 20-24, 27-19)