Második helyen zárt a szardíniai nemzetközi tornán a CMB Cargo UNI Győr

2018.09.09. 22:56 | Magyarország

Vasárnap este lezárult Cagliariban a “Sa Duchessa”nemzetközi felkészülési torna. A szardíniai erőfelmérő fináléjában a CMB Cargo UNI Győr 65-60-ra alulmaradt a Famila Schio gárdájával szemben.

Az első napon mindkét csapat magabiztosan érvényesítette fölényét a két olasz másodosztályú szardíniai riválisa felett. A döntő viszont igazán nagy csatát hozott. Az első percekben a Schio került fölénybe. A legnagyobb előnyüket 23-12-nél rögzíthettük, de a negyed hajrájában 23-19-re visszajött a Győr. A második szakasz elején újra elléptek 30-23-ra az olaszok és innentől őrizték a 7-9 egység közötti vezetést. A félidőben 39-31-es eredményt jegyezhettünk fel.

A harmadik szakasz első pontjait a Győr szerezte, de erre 9-0-val válaszolt a Schio. Ezzel 48-33-nál kialakult a legnagyobb differencia az összecsapáson. Az utolsó 10 percnek 56-45-ről futottak neki a csapatok. A felkészülési meccseken természetes hullámzás jellemezte a játékot, mely során a negyedik negyed elején egyértelműen a Győr kapott el jobb sorozatot. Sandro Orlando együttese 13-0-s futással 58-56-ra fordított. Innentől szoros végjáték alakult ki, melyből végül a Schio jött ki győztesen.

Győri oldalon minden pályára lépő játékos betalált, a 10 pontot és 9 lepattanót jegyző Reshanda Gray lett a legeredményesebb.

CMB Cargo UNI Győr – Famila Schio 60-65 (19-23, 12-16, 14-17, 15-9)

Statisztika forrása: Facebook.com/womenbasketballgyor/