U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Liz Cambage vezetésével magabiztos ausztrál siker Isztambulban

2018.09.13. 19:02 | Törökország

A Világbajnokságra történő felkészülés jegyében csütörtökön Isztambulban összecsapott a török és az ausztrál válogatott. Magas hőfokú élvezetes mérkőzésen a 23 pontos Liz Cambage vezetésével 73-56-os ausztrál siker született.

Fotó: tbf.org.tr

Az elmúlt hétvégén a törökök Belgiumban, az ausztrálok pedig Párizsban léptek pályára. Mindkét csapat egy győzelemmel és egy vereséggel zárta szereplését. A törököknél keretszűkítésre került sor azóta, Melike Bakircioglu munkáját köszönte meg a szakmai stábjuk. Ausztrál részről pedig eldőlt, hogy Leilani Mitchell nem tudja vállalni a szereplést, helyére a friss WNBA-bajnok Sami Whitcomb került be. Isztambulban pedig becsatlakozott a válogatotthoz Liz Cambage.

Érezhető, hogy közeledik a Világbajnokság. Jó ritmusban, kifejezetten éles és pontos játékkal kezdtek a csapatok. Az első 20 percben fej-fej mellett haladt a két gárda. A szünetben 38-37-es ausztrál előnyt regisztrálhattunk. A harmadik etap hozta el a döntést, 43-40 után egy 12-4-es sorozattal alakított ki nagyobb előnyt Ausztrália.

Az utolsó 10 percnek 59-48-ról vágtak neki a felek. A játékrész elején 65-49-re ellépett az ausztrál gárda és innentől ebben a dimenzióban mozgott a mérkőzés. Az ausztrál csapat 73-56-os sikere alkalmával Liz Cambage 23 ponttal és 8 lepattanóval zárt. Török oldalon Ayşe Cora 16 pontját kell kiemelni.

Törökország – Ausztrália 56-73 (19-17, 18-21, 11-21, 8-14)