U20-as Európa-bajnokság 2018, Sopron

Spanyolország hosszabbítás után verte Japánt

2018.09.15. 23:07 | Európa

Szombaton nemzetközi válogatott felkészülési torna kezdődött Santa Cruz de Tenerifén. Spanyolország hosszabbítás után 94-90-re múlta felül Japánt. Ausztrália 30 ponttal verte Kínát.

Fotó: Baloncesto FEB

Spanyolország és Japán rendkívül fordulatos meccset vívott. A 45 perc alatt a két csapat között 6-8 pontnál nagyobb differencia egyik oldalra sem alakult ki. A vezető fél kiléte 12 alkalommal változott és 13 alkalommal regisztrálhattunk döntetlen állást. Egy 10-0-s futás végén a negyedik negyedben 64-57-nél úgy nézett ki, hogy a japánok meglephetik a hazaiakat. A spanyolok azonban ledolgozták a hátrányukat.

A rendes játékidő utolsó percében ismét japán válogatottja tűnt befutónak. Az utolsó másodpercben azonban Astou Ndour 78-77-es japán vezetésnél két büntetőt dobhatott. Végül az egyik talált utat a gyűrűbe, így 78-78-ről jött a ráadás. A hosszabbítás elején 89-82-re elléptek a spanyolok és innen már behúzták a győzelmet. Marta Xargay 21, Astou Ndour 20 pontot ért el a győztes gárdában.

A játéknap előtt érkezett a hír, hogy az ausztráloknál újabb kényszerű változtatásra kerül sor. Az egyik edzésen Lauren Mansfield megsérült, így a helyét Tessa Lavey fogja átvenni. Alapjaiban ez a váltás az ausztrál válogatott erejét, versenyképességét nem befolyásolja. Ezt bizonyították Kína ellen is, akiket 84-54-re kiütötték. A szoros első félidő után a 26-8-as harmadik negyedben állva hagyták riválisukat az ausztrálok. A keretükben Rebecca Allen 24, Liz Cambage 16 pontot ért el.