Spanyolország nagy csatában verte Ausztráliát

2018.09.16. 23:04 | Spanyolország, Ausztrália

Vasárnap lezárult a tenerifei felkészülési torna. Spanyolország óriási küzdelemben verte Ausztráliát. Kína kisebb meglepetésre magabiztosan győzte le Japánt.

Fotó: Baloncesto FEB

Spanyolország 65-62-re múlta felül a Liz Cambage nélkül felálló Ausztráliát. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 10 perc után 15-14-re vezetett Ausztrália. A második szakaszban a spanyolok kerültek fölénybe. Alba Torrens remekelt, aki a félidőig egymaga 10 pontot és 5 lepattanót jegyzett. A kilenc egységet is elérte a spanyol előny, a félidőben pedig 32-27-re mentek. A harmadik etapban elléptek 10 ponttal a hazaiak. Az utolsó 10 percnek 49-42-es spanyol vezetésről vágtak neki a felek. Az ausztrálok azonban a 15 pontos Rebecca Allen tripláival az utolsó három percben még visszajöttek a meccsbe: 62-51 után 65-62-ig felzárkóztak. A spanyoloknál Alba Torrens 12 pontja mellett Palau és Ndour jutott 10-10 egységig.

Kína 85-72 arányban bizonyult jobbnak Japánnál. A pontgazdag találkozón igazán nagy különbség 25 percen át egyik oldalra sem alakult ki. A harmadik etap közepén 53-53 állt az eredményjelzőn. A nagy fordulat itt jött el. Innen a játékrész végéig 64-57-re elléptek a kínaiak. A záró szakaszban kisebb meglepetésre lényegesen jobban bírták fizikálisan és mentálisan is a presztízscsatát. Teljesen szétesett a sokat hibázó japánok játéka. A 16 egységet is elérte a differencia a felek között. A 18 pontos Sun Mengran vezetésével magabiztosan húzta be a győzelmet Kína.