Teljes összeállításukban domináltak a belgák

2018.09.16. 17:05 | Európa

Vasárnap ismét összecsapott válogatott felkészülési mérkőzésen Belgium és Argentína. A belgák először léptek pályára teljes keretükkel és végig vezetve 93-61-es sikert arattak.

A két csapat pénteki találkozójához képest, amikor Belgium 86-44-es győzelmet ünnepelhetett, két helyen változott a hazai keret. Visszatért sérülése után Emma Meesseman és először lehetett ott a pályán Ann Wauters. Két legjobbjával kiegészülve azt a belga keretet láthattuk, mely a Világbajnokságon is szerepel majd. Helyet kapott a csapatban a PEAC-hoz érkező irányító Julie Vanloo, aki ezúttal 18 perc alatt 10 pontot, 1 lepattanót és 2 gólpasszt jegyzett.

Belgium végig kézben tartotta az összecsapást: a viszonylag szorosabb első negyed után a félidőre 46-30-ra léptek el. A harmadik etapban pedig stabilan 20 egység felett állandósult a differencia. A 93-61-es győzelem alkalmával a 13 pontos Kyara Linskens lett a legeredményesebb hazai oldalon. Meesseman és Wauters egyaránt 11-11 ponttal zárt.

Belgium - Argentína 93-61 (23-17, 23-13, 24-18, 23-13)