Világbajnokság 2018

Újabb remek teljesítmény a francia válogatottól, USA kiütötte Szenegált

2018.09.16. 22:59 | Franciaország, Amerikai válogatott

Vasárnap újabb két mérkőzésre került sor az Antibes városában zajló válogatott felkészülési tornán. A házigazda Franciaország kiváló játékot mutatva 4 ponttal verte Kanadát. Az Egyesült Államok a papírformának megfelelően kiütötte Szenegált.

Fotó: Julien Bacot/FFBB.com

Franciaország 72-68 arányban győzte le Kanadát. Az összecsapást a kanadaiak kezdték jobban, az első szakaszban nyolc, a másodikban hét ponttal vezettek. A félidőre azonban 38-36-ra felzárkóztak a franciák. A harmadik negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül a játékrész hajrájában 48-48 után 53-48-as előnyre tett szert Franciaország.

Innentől a negyedik negyedre lendületben maradtak a hazaiak. A legnagyobb előnyüket 66-56-nál jegyezhettük fel. Felkészülési meccshez képest rendkívül éles csata zajlott, ahol Kanada nem engedte el a végjátékot. Az utolsó perchez érkezve 68-68-nál egyenlítettek. Végül a hajrából a hazaiak jöttek ki győztesen, akiknél a 16 pontos Marine Johannes lett a legeredményesebb.

Fotó: Twitter.com/USABasketball

Az Egyesült Államok 109-58-ra múlta felül Szenegált. Nem volt egy súlycsoportban a két gárda. Az amerikaiak a félidőre 56-27-es előnyre tettek szert. Dawn Staley igen sok felállást ki tudott próbálni. Szembetűnő volt, hogy milyen nagy kedvvel és motiváltan játszottak az amerikaiak fiataljai. A’ja Wilson 22, Morgan Tuck 15 egységig jutott.