USA Kanadát, Franciaország Szenegált győzte le

2018.09.16. 00:58 | Nagyvilág

Szombaton Antibes városában rangos válogatott torna vette kezdetét. Az Egyesült Államok 84-68-ra múlta felül Kanadát, míg a házigazda Franciaország Szenegált verte 67-54-re.

Fotó: Twitter.com/USABasketball

A világbajnoki címvédő Egyesült Államok és Kanada múlt héten kiegyenlített meccset vívott, ahol 16 ponttal is mentek a juharlevelesek. Ezúttal azonban USA 84-68-as sikerrel érvényesítette fölényét. Az első negyed még szorosan alakult: 10 perc után mindössze 24-20-ra vezetett Dawn Staley együttese. A második etapban azonban két és fél perc alatt 10 pont fölé nőtt Diana Taurasiék előnye. A 41-27-es félidőt követően a harmadik negyedben 10-14 egység között mozgott a differencia. A záró szakaszban 69-60 után egy 11-2-es futással hagyta állva végleg riválisát USA. A keretükben A’ja Wilson 14, Brittney Griner 13 pontot ért el.

Fotó: Bacot/FFBB.com

Franciaország 67-54 arányban múlta felül Szenegált. Rendkívül érdekes találkozó volt, ahol az igen kellemetlen stílusban játszó szenegáliak ellen sokáig nem találta a ritmust Valérie Garnier alakulata. Szenegál az első negyed végére 22-15-re lépett el és az előnyüket 30 percen át őrizték. Még a harmadik etapban 43-34-nél is 9 egységgel jártak előrébb. Ezen szakasz végére 48-45-re zárkózott fel Franciaország. A negyedik negyedre Szenegál elfáradt és a francia csapat a rutinját érvényre juttatva behúzta a győzelmet. A házigazda 22-6-ra nyerte ezt a 10 percet. A francia gárdában a 11 pontos Helena Ciak lett a legeredményesebb.