Világbajnokság 2018

Zseniális meccset játszott Franciaország és az Egyesült Államok

2018.09.17. 23:21 | Franciaország, Amerikai válogatott

Hétfőn este lezárult Antibes városában a szombaton kezdődő Világbajnokságot megelőző utolsó rangos felkészülési torna. USA a házigazda franciákat, míg Kanada Szenegált győzte le.

Fotó: USA Basketball/USAB.com

Az Egyesült Államok 77-60 arányban múlta felül Franciaországot. Aki csak az eredményt látja, azt is gondolhatná, hogy egyoldalú, sima meccs volt. Nem így van, Franciaország sokadszor bizonyította, hogy a legmagasabb szinten versenyképes. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 10 perc után 15-15 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban 29-21-nél úgy nézett ki, hogy lépéselőnybe kerülhetnek az amerikaiak. Innen azonban a félidőre 30-27-re visszajöttek a franciák. Sandrine Gruda már 10 pontnál járt a hazaiaknál, míg a másik oldalon Diana Taurasi jegyzett 8 pontot.

A harmadik negyedben 34-34 után egy 13-0-s futással került lépéselőnybe USA, de erre 12-3-as szériával válaszoltak a franciák. A harmadik negyed végére ezzel a remek iramú, kifejezetten élvezetes és jó játékot hozó meccs 50-46-nál újra teljesen nyílt lett. A záró szakaszban már érződött a fizikális különbség a két együttes között. Az amerikaiak 7-2-vel indították a játékrészt és a kissé fáradni látszó hazaiaknak 57-48 után ezekre a rohamokra már nem volt válaszuk. Stabilan 10 pont felett állt be a differencia. A Taurasi, Charles, Plum trió vezette amerikaiak végül 77-60-as sikert ünnepelhettek. Franciaország is minden dicséretet megérdemel. Maximális erőbedobásra kényszerítették riválisukat. Gruda mellett Marina Johannes és Helena Ciak ért el kétszámjegyű pontot.

A játéknap másik mérkőzésén Kanada 75-56-ra múlta felül Szenegált. A kanadaiak fölénye egyértelmű volt az összecsapáson. A félidőre 42-25-nél 17 pontos különbség alakult ki a felek között. A második 20 percben mindkét oldalon több felállást próbálgatott szakmai stáb, miközben a kulcsemberekkel is igyekeztek tartalékolni. A kanadaiaknál az elmúlt szezont a CMB Cargo UNI Győrnél töltő Nirra Fields lett a legeredményesebb 12 egységgel. Szenegáli részről a két legrutinosabb játékosuk, az irányító Bintou Dieme és az erőcsatár Mame-Marie Sy-Diop 10-10 pontját kell kiemelni.