Világbajnokság 2018

Magabiztos PEAC győzelem az MTK ellen

2018.10.07. 18:58 | Magyar Bajnokság

Egy mérkőzésre került sor a hazai élvonal második fordulójában vasárnap, melyen a PEAC-Pécs 76-47-re legyőzte az MTK Budapestet.

Egyik keret sem volt teljes a találkozón. A PEAC-nál Julie Vanloo mellett sérülés miatt Simon Zsófia hagyta ki az összecsapást. Az MTK nem számíthatott az U23-as 3x3-as válogatottat edző Süle Krisztinára. Az első negyedben az MTK került kisebb előnybe, 10 perc után 15-12-re vezetett Nagy Dóra együttese. A második etapban 26-18 után a félidőig 20-0-s futással fordított a PEAC. A nagyszünetben már 38-26-os pécsi előnyt regisztrálhattunk.

A harmadik negyedben ezzel a lendülettel folytatták Meszlényi Róbert tanítványai. A különbség 50-28-nál lépte át a 20 egységet. Az 56-36-ról induló negyedik szakaszban pedig 25-30 pont között állt be a különbség. Mindkét szakvezető minden bevethető játékosának lehetőséget adott az utolsó percekre. Végül 76-47-es pécsi siker született.

PEAC-Pécs - MTK Budapest 76-47 (12-15, 26-11, 18-10, 20-11)