A Gernika kiütötte a Namur-t

2018.10.08. 21:50 | Európa Kupa

Hétfőn megkezdődött az Európa Kupa 2018/2019-es selejtező-sorozata. A Gernika hazai pályán 92-50-re kiütötte a belga Namur-t és ezzel gyakorlatilag az első meccsen eldöntötte a továbbjutás sorsát. A visszavágót csütörtökön rendezik Namurban.

Az előzetes várakozásokkal ellentétben rendkívül egyoldalú találkozó kerekedett. A Gernika 9-2-vel kezdett és már az első negyed végén 18-6-ra vezettek. A második etapban 15-18 egység között állt be a differencia. A félidőben 36-18-ra ment a Gernika.

A döntést a harmadik negyed hozta el. A 17 pontos Gintare Mazionyte, illetve a 16-16 egységig jutó Rachael Vanderwal és Valeriya Berezhynska vezetésével végleg állva hagyta riválisát a baszk alakulat. Ezt a szakaszt 28-9-re nyerték. Ezzel egyébként nem csak a meccs, de gyakorlatilag a továbbjutó kiléte is eldőlt. A 64-27-ről induló záró szakasz 40 pont környéki differencia mellett már kiegyenlítettebb küzdelmet hozott.

Az Európa Kupa selejtező párharcai közül kedden az Orman Genclik - Arka Gdynia és a Niki Lefkada - Szpartak Noginszk összecsapásokra kerül sor.

Lointek Gernika Bizkaia - Basket Namur Capitale 92-50 (18-6, 18-12, 28-9, 28-23)