Az Orenburg került előnybe az első Euroliga selejtezőn

2018.10.08. 18:41 | EuroLiga

Hétfőn megkezdődött a női kosárlabda Euroliga 2018/2019-es szezonja. Selejtező mérkőzésen a Nagyezsda Orenburg 60-58-as győzelmet aratott a Cukorova Basketbol otthonában.

Fotó: cukurovabasketbol.com

Az új Euroliga szezon első tétmeccsét a törökországi Mersin városában rendezték, ahol a Cukorova szép számban összegyűlt szurkolóinak sokáig nem sok okuk volt az örömre. Az Orenburg ugyanis négy perc alatt 14-3-ra lépett el és az ekkor megszerzett előnyét sokáig őrizte. Az első szakasz végén 26-13-ra vezettek. A második etapban pedig a 16 egységet is elérte a differencia, sőt még a félidőben is 37-25-re mentek az oroszok.

Dominált az Orenburg a palánkok alatt és ha nincs Alina Iagupova 13 pontja az első 20 percben, akkor igazán kiütéses meccs kerekedhetett volna. Így azonban látótávolságban tudott maradni a Cukorova. A harmadik negyedben 10 egység környékén állt be a differencia. Az utolsó 10 percnek 52-39-ről futottak neki a csapatok. Itt egészen a hajráig, 60-51-ig tartotta a különbséget az Orenburg. Az utolsó két percben azonban a közönség (és egy-egy ítéletnél a játékvezetők) támogatását élvező Cukorova 7-0-val zárta a meccset.

Az Orenburg 60-58-as győzelmének köszönhetően 2 pontos előnyben várja a csütörtöki oroszországi folytatást. A keretükben Adut Bulgak és Brionna Jones 13-13 egységig jutott. A törökök a nagy hajrájukkal életben tartották az esélyeiket. Náluk Alina Iagupova 21 pontját kell kiemelni.

Kedden az Olympiacos – Wisla Krakow, illetve a TTT Riga – Reyer Venezia párharcokkal folytatódnak az EL-selejtezők.

Cukurova Basketbol - Nagyezsda Orenburg 58-60 (13-26, 12-11, 14-15, 19-8)