Világbajnokság 2018

A Riga 11 pontos előnyben a Reyer Veneziával szemben

2018.10.09. 20:17 | EuroLiga

Az Euroliga selejtezőjében a TTT Riga 67-56-ra múlta felül a Reyer Veneziát. A lett bajnok esélyt teremtett magának a bravúrra, 11 pontos előnyben utazhatnak a velencei visszavágóra.

Előzetesen a Reyer Venezia várta esélyeként a párharcot és ennek megfelelően kezdtek. A nyáron jól erősítő olaszok előnye a 8 pontot is elérte az első szakaszban. Végül 10 perc után 15-9-re vezettek. A második negyedre nagyot fordult a játék képe. A TTT Riga jó védekezésére építve extra távoli dobásokkal átvette az irányítást. A legnagyobb differencia ebben a szakaszban a 7 pontot is elérte a hazaiak javára. A félidőben 35-29-re ment a Riga.

A harmadik negyedben sem változott a mérkőzés képe. A remek hangulatot varázsoló lett közönség biztatása közepette a játékrész felénél a 10 egységet is átlépte a hazai előny. Az utolsó 10 percnek 56-43-ról futottak neki a felek. Bár többször akadt labdája hozzá, de ennél a 10-11 pontnál jobban nem tudott ellépni a Riga. A velenceiek a 21 pontig jutó Anete Steinberga extrájának köszönhetően ugyanis ekkor már meg tudták fogni a meccset, de így is rendkívül nehéz dolguk lesz pénteken hazai pályán.

Joggal szólt a vastaps a TTT Riga játékosainak. Igazi csapatként küzdve, de közben remek egyéni teljesítményekkel a 67-56-os győzelemnek köszönhetően esélyt teremtettek maguknak a továbbjutás kivívására. A 16 pontos Shay Peddy lett a legeredményesebb, míg az elmúlt évadot hazánkban töltő Ivey Slaughter 14 egységig jutott. Velencei oldalon Cyesha Goree 19 perc alatt 2 ponttal, 2 lepattanóval zárt.

TTT Riga – Reyer Venezia 67-56 (9-15, 26-14, 21-14, 11-13)