Világbajnokság 2018

A Salamanca hódította el a Szuperkupát Spanyolországban

2018.10.10. 23:07 | Spanyolország

Szerdán este rendezték a Szuperkupát Spanyolországban. A hazai közönség előtt játszó Salamanca 72-62-re verte a Gironát.

Fotó: FEB

Fotó: FEB

A telt háznyi salamancai publikum szokás szerint elképesztő hangulatot varázsolt a Szuperkupára. A csapatokat is magával ragadta a közeg, a szezon elejéhez képest egy kifejezetten éles, jó ritmusú és nem utolsó ponterős játékot hozó negyeddel indult a találkozó. 10 perc után 19-18-ra ment a Salamanca. A második etap elején a Girona ragadta magához a kezdeményezést és 5 pontos előnyt építettek fel. A félidőt azonban 35-30 után 9-2-es sorozattal zárta a házigazda és így a nagyszünetre 39-37-nél visszavették a vezetést.

A harmadik negyedre is lendületben maradt a Salamanca. Három és fél perc alatt 49-37-re léptek el. Ez összességében 19-2-es futást jelentett. A Girona azonban még időben megfogta a meccset és 54-42 után ők mutattak be egy 10-0-s szériát. Ezzel pedig a negyedik negyed elején 54-52-nél teljesen nyílttá tették a meccset. Ennél közelebb azonban nem kerültek. A 17 pontos Adaora Elonu és a dupla-duplát (16 pont, 11 lepattanó) elérő Erika de Souza vezetésével 67-54-re ellépett a Salamanca. Innen érkeztek a csapatok az utolsó három percbe, mely már a hazai közönség ünneplése, vastapsa mellett zajlott.

Perfumerias Avenida Salamanca - Spar CityLift Uni Girona 72-62 (19-18, 20-19, 15-10, 18-15)