Világbajnokság 2018

Péntek estére három párharc lezárul az Euroliga selejtezőjében

2018.10.10. 23:22 | EuroLiga

Miközben Atomerőmű KSC Szekszárd és a Villeneuve-d'Ascq csatája még csak szerdán este rajtolt, csütörtökön és pénteken az Euroliga selejtező-sorozat másik három párharca már le is zárul. Nézzük, hogy mi történt eddig és mi várható.

Az orosz Nagyezsda Orenburg és a török Cukorova párharca vezette fel hétfőn a selejtezőket. Ezen az oroszok idegenben 60-58-as győzelmet arattak. Az Orenburg végig vezetett, 16 pont volt a legnagyobb előnyük. A végjátékban azonban felzárkózott a Cukorova és ezzel nyílt maradt a továbbjutó kiléte. Tekintve, hogy magas posztokon óriási fölényben játszott az Orenburg és a törökök támadójátéka beszűkült Alina Iagupova egyéni villanásaira, az Orenburg bizakodva várhatja a visszavágót.

Kedden előbb a Wisla Krakow athéni vendégjátékára került sor. Kosárlabdában némileg idegen, de kuparendszerű párharc első felvonása alkalmával megengedett 63-63-as döntetlent játszottak a lengyelek a görög bajnok Olympiacos otthonában. Nagy lehetőséget szalasztott el a Wisla, hiszen akadt egy kiemelkedő 6-8 perces periódusuk és ekkor - a harmadik negyedben - idegenben 16 pontos előnyt építettek fel. Ezzel azonban nem jól gazdálkodtak.

A két keret között minőségi különbség van. A három spanyol és a két amerikai klasszissal az idei krakkói csapat bombaerősnek tűnik. Összességében így meglepetés lenne, ha hazai pályán nem vívnák ki a továbbjutást. Bár ehhez maximális koncentrációra lesz szükségük és nem férhet bele egy olyan hullámvölgy, mint Görögországban. Az Olympiacos játékosainak küzdőszellemét ki kell emelni, ráadásul a visszavágón nem lesz veszíteni valójuk.

Szintén kedden rendezték a Reyer Venezeia és a TTT Riga párharcának első meccsét. A lett bajnok Riga hazai pályán 67-56-os győzelmet aratott. Talán a selejtezők legnagyobb meglepetése volt ez a mérkőzés. Nem feltétlenül a számszerű eredmény, hanem a mutatott játék miatt. A velenceiek pontatlan megoldásokat választva, helyenként széteső csapat benyomását keltették. A lényegesen egységesebb rigai alakulat a harmadik negyedben megszerzett előnyét jól menedzselte.

A velencei visszavágó kifejezetten érdekesnek ígérkezik. Biztosak lehetünk benne, hogy az olaszok hazai pályán lényegesen élesebbek lesznek. Emlékezhetünk rá, hogy tavasszal az Európa Kupa elődöntőjében a Hatay ellen 20 pontos hátrányt dolgoztak le. Amennyiben azonban a rigai kulcsjátékosok fizikálisan bírják a terhelést és meg tudják ismételni keddi teljesítményüket, nem esélytelenek. Az összeszokottság mindenképpen az oldalukon áll.

Szerdán került sor a magyar szurkolók által legjobban várt selejtező párharc első felvonására. Ezen az Atomerőmű KSC Szekszárd 71-68-ra verte a Villeneuve-d'Ascq csapatát. Hullámzó meccs volt, ahol az első negyed végén a franciák vezettek 13 ponttal, a negyedik negyedben pedig a Szekszárd járt előrébb 17 egységgel. Végül azonban a párharc első meccse nem hozott döntést. Teljesen nyílt visszavágóra van kilátás.