Meglepetések nélkül indult a bajnokság Törökországban

2018.10.15. 22:27 | Törökország

Szombat délutántól hétfő estig rendezték a török élvonal első fordulóját. Nem született meglepetés egyik pályán sem. Összefoglaló.

A szombati találkozókról már beszámoltunk. Az élcsapatok közül a Hatay szorosabb meccsen nyert a Mersin otthonában. A Botas Krivacevic Tijana nélkül simán verte az Istanbul Universitesi-t. Az isztambuli rangadón a Besiktas 14 ponttal jobbnak bizonyult az Európai Szuperkupára készülő Galatasaray-nál. Az Izmit pedig az Adanát múlta felül.

Vasárnap egy találkozóra került sor. Ezen a Canik a papírformának megfelelően 74-50-re verte a Bodrum gárdáját. A félidőre 21 pontos differencia alakult ki a felek között. A győztes alakulatban Nicole Romeo és Sequoia Holmes 16-16 pontot ért el.

Hétfőn került sor a címvédő Fenerbahce bemutatkozására, akik ebből az alkalomból 79-62-re győzték le az Európa Kupa selejtezőjét sikerrel megvívó Ormansport-t. Egyoldalú meccs kerekedett, ahol a 30-15-ös első negyed eldöntött mindent. Az Ormanspor az utolsó percekben kozmetikázott az eredményen. A címvédő keretében Anastasiya Verameyenka 17, Kelsey Plum 15 ponttal zárt.

Az Euroliga selejtezőjében alulmaradó, de jól erősítő Cukorova 73-69-es győzelmet aratott a Kayseri otthonában. Csalóka a szorosabb eredmény, a 25 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát elérő Astou Ndour vezetésével ugyanis a Cukorova kézben tartotta a meccset. Hat perccel a vége előtt 67-52-re vezettek. A Kayseri a hajrában egy 12-0-s futás végén 3 pontra felzárkózott, de fordítani nem tudtak.

Bellona Kayseri - Cukurova Basketbol 69-73 (15-17, 19-19, 14-20, 21-17)
Fenerbahce - Ormanspor 79-62 (30-15, 19-17, 24-16, 6-14)
Canik Belediye - Bodrum 74-50 (17-12, 25-9, 14-17, 18-12)
Mersin - Hatay 58-65 (10-12, 16-19, 19-15, 13-19)
Besiktas - Galatasaray 91-77 (21-22, 27-24, 23-15, 20-16)
Botas - Istanbul Universitesi 79-49 (18-14, 25-14, 18-7, 18-14)
Izmit Belediyespor - Adana Aski 83-75 (24-15, 13-23, 21-17, 25-20)