A Sopron és a DVTK is magabiztos győzelmet aratott

2018.10.17. 20:31 | Magyar Bajnokság

Szerdán két mérkőzésre került sor a hazai élvonalban. A Sopron Basket Zalaegerszegen aratott 95-72-es győzelmet, míg az Aluinvent DVTK hazai pályán 101-60-ra kiütötte a PINKK-et. Rövid összefoglaló.

A Sopron Basket 95-72-es zalaegerszegi győzelme alkalmával az első félidő kifejezetten szorosan alakult. A soproniak hat perc alatt 14-7-es előnyt építettek fel, de innen az első szakasz végére 21-21-nél egyenlített a ZTE NKK. A második negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Végül a félidőben 48-46-ra vezetett a Sopron. A döntést a harmadik negyed hozta el. A védekezésben sorait rendező, támadásban továbbra is lendületben maradó soproni csapat négy perc alatt 56-46-ra lépett el. Végül a címvédő 26-6-ra nyerte ezt a szakaszt és ezzel 74-52-es előnyre tett szert. Az utolsó 10 percben már nem volt kérdés a győztes kiléte. A játék képe nem változott, hárman is 20 egység felett zártak a támadásban extra formát mutató soproni oldalon.

Az Aluinvent DVTK javított a szombati botlása után és ponterős teljesítménnyel 101-60-ra kiütötte a PINKK Pécsi 424 gárdáját. Nem volt egy súlycsoportban a két együttes. Az első negyedben 15-15 után hagyta állva riválisát a DVTK. A 29-20-ról induló második szakaszban már gyorsan nőtt a differencia. Ezt a 10 percet 31-12-re hozta Cziczás László együttese. Ezzel már a félidőben 60 pontnál járt a DVTK, mely a folytatásban sem lassított. A végjátékra fordulva mindenki kapott lehetőséget hazai oldalon és már csak az volt a kérdés, hogy sikerül-e átlépni a 100 pontot. Ezt végül Kányási Veronika találatával megtette a DVTK.

ZTE NKK - Sopron Basket 72-95 (21-21, 25-27, 6-26, 20-21)