Az Európa Kupában folytatja a Szekszárd

2018.10.17. 22:28 | EuroLiga

Az Euroliga selejtező párharc visszavágóján az Atomerőmű KSC Szekszárd 77-61-re alulmaradt a Villeneuve d'Ascq otthonában. Ezzel a szekszárdiak 145-132 arányban elveszítették a párharcot és így az Európa Kupában folytatják nemzetközi szereplésüket.

A Villeneuve d'Ascq csarnokában megszokott telt házas közönség előtt dobták fel a labdát a párharc második felvonásán. Az első meccsen semmi nem dőlt el, a Szekszárd 71-68-as győzelmet aratott. A francia gárda 6-0-val kezdte a találkozót, de ezt követően rendezte a sorokat a magyar csapat és 10-10-nél sikerült utolérni a hazaiakat. 10 perc után végül 15-13-ra ment a Villeneuve d'Ascq. A második etap az elsőhöz hasonlóan két gyors francia találattal indult. A KSC azonban 20-20-nál újra tudott egyenlíteni. A következő percek két kiemelkedő egyéni dobóteljesítmény mellett kiegyenlített játékot hoztak. A második szakaszban szekszárdi oldalon Frida Eldebrink egymaga 11 pontot szerzett, míg a hazaiaknál ezen idő alatt Magali Mendy neve mellé 10 egység került. A félidő hajrájához közeledve a Villeneuve d'Ascq 28-27 után egy 7-0-s sorozattal került lépéselőnybe, de a félidőig 38-33-ra felzárkózott a Szekszárd.

A harmadik negyed eleje bizonyult döntőnek. A Szekszárd három és fél percen át nem talált be és ez idő alatt 45-33-ra ellépett a Villeneuve d'Ascq. Innentől kezdve a lélektani 10 egység alá már nem tudott bejönni Zeljko Djokic együttese. Becsülettel ment előre és küzdött a Szekszárd, de a játék minden elemében jobb volt ekkor a rivális. Szerzett labdákból tudtak indulni a franciák, akik végül ilyen helyzetekből a teljes találkozót nézve 21 pontot értek el. A harmadik etap végén már 61-43 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszban 70-58-nál még akadt egy fellángolása a Szekszárdnak, de időkérést követően a hazaiak két büntetővel és egy ziccerrel lezárták a meccset. A 77-61-es eredménnyel záruló összecsapáson a Szekszárdnál a 20 pontos Frida Eldebrink lett a legeredményesebb, míg a franciáknál Magali Mendy 21 ponttal és 11 lepattanóval zárt.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd számára ezzel a nemzetközi kupaszereplés nem zárul le. Az Európa Kupa főtáblájának H-csoportjában a Nymburk, az MBK Ruzomberok és a Cinkarna Celje gárdája mellett folytatja Zeljko Djokic együttese.

Villeneuve d'Ascq - Atomerőmű KSC Szekszárd 77-61 (15-13, 23-20, 23-10, 16-18)
Továbbjutott a Villeneuve d'Ascq 145-132-es összesítéssel.