A Salamanca és a Girona magabiztos győzelme Spanyolországból

2018.10.21. 21:10 | Spanyolország

Vasárnap került sor a spanyol élvonal harmadik fordulójára. A Salamanca és a Girona magabiztosan hozta a kötelezőt, de a nemzetközi kupacsapatok közül a Gernika sem botlott. Összefoglaló.

A címvédő Salamanca 82-53-ra múlta felül a Cadi La Seu-t. A félidőben 12 pontos különbséget regisztrálhattunk és a harmadik negyedben is ebben a dimenzióban mozgott a meccs. Az utolsó 5-6 percre fáradt el a házigazda Cadi La Seu. A Salamanca legeredményesebbje a 13 pontos Elin Eldebrink lett.

A Girona 82-61-re verte a Valenciát. Ez a találkozó is eldőlt az első 20 percben, amikor 46-32-re ellépett a Girona. A folytatásban stabilan őrizte előnyét a tavalyi ezüstérmes. Klasszis teljesítményeket láthattunk: Shay Murphy 22, Nadia Gomes és Keisha Hampton 14-14 pontot ért el.

Az élcsapatok közül a Gernika végig vezetve 70-60-as sikert aratott a Nissan Al-Qazeres Extremadura otthonában. Margarett Roundtree 18 pontját és 11 lepattanóját kell kiemelni. Az IDK Gipuzkoa Iva Brkic (Ciglar) 11 pontjával 73-60-ra győzte le a Sant Adriát. A forduló legszorosabb meccsén az Araski 66-65-re verte a Durán Maquinaria Ensino-t.

Al-Qazeres - Gernika Bizkaia 60-70
Sant Adria - IDK Gipuzkoa N 60-73
Quesos El Pastor - Univ. Ferrol 74-61
Pamesa Valencia - Spar Citylift Uni Girona 61-82
Cadi La Seu - Perfumerias Avenida Salamanca 53-82
Bembibre - Mann Filter Zaragoza 59-66
Lacturale Araski - Durán Maquinaria Ensino 66-65