A Lyon legyőzte a Villeneuve d'Ascq-ot, a Montpellier-t meglepetés érte

2018.10.28. 20:36 | Franciaország

A hétvégén a negyedik fordulóval folytatódtak a francia élvonal küzdelmei. A rangadón a Lyon legyőzte a Villeneuve d'Ascq-ot, míg a Montpellier-t meglepetés érte az újonc Landernau otthonában.

A hétvége legnagyobb érdeklődéssel várt meccsén a Lyon 71-65-re múlta felül a Villeneuve d'Ascq-ot. Igazi bajnoki rangadót láthattunk fordulatokkal, feszült jelenetekkel. A Lyon határozott játékkal kezdett, 10 perc után 25-14-re vezettek. A folytatásban a 16 pontot is elérte az előnyük, de a félidőre 40-34-re visszajött a Villeneuve d'Ascq. A második félidő fej-fej melletti kiegyenlített játék mellett zajlott. Az utolsó két percben 67-65 után a meccs utolsó négy pontját a Lyon szerezte és végül a 23 pontot, 15 lepattanót jegyző Clarissa Dos Santos vezetésével értékes győzelmet arattak.

Ami a többi mérkőzést illeti. Kellemetlen meglepetés érte a szezont extra formában kezdő rendkívül megerősített Lattes Montpellier-t. Az újonc Landernau otthonában 65-62-re maradtak alul. Fordulatos találkozó volt, ahol az utolsó négy percben 58-58 után a Landernau bizonyult pontosabbnak. A keretükben Kariata Diaby remekelt, aki 22 ponttal zárt. A címvédő Bourges nem hibázott, a Roche Vendée csarnokából 90-69-es győzelemmel távoztak. A címvédőnél Marine Johannes ért el 16 pontot.

Az Aluinvent DVTK-t fogadó Nantes hazai pályán nem tudott meglepetést okozni. A Basket Landes életét megnehezítették ugyan, miután két perccel a vége előtt 70-68-ra felzárkóztak. Végül azonban 79-72-es vereséget szenvedtek. Migna Touré 17 ponttal vezette győzelemre a Nantes alakulatát. A Carolo Basket a Hainaut Basket gárdáját múlta felül 11 egységgel, míg a Tarbes Mondeville-ben nyert.

Landerneau - Lattes Montpellier 65-62
Roche Vendée - Bourges 69-90
Mondeville - Tarbes 79-85
Nantes Rezé - Basket Landes 72-79
Charleville-Mézières - Saint-Amand 88-77
Lyon - Villeneuve d'Ascq 71-65