Eredmények: Lengyelország BLK – 5. forduló

2018.10.28. 19:12 | Lengyelország

A hétvégén az 5. fordulóval folytatódtak a lengyel élvonal küzdelmei. Teljes eredménylista és a bajnokság állása.

A címvédő CCC Polkowice szünnapos volt. A trónkövetelők közül a Wisla Krakow 73-59-es győzelmet aratott a Siedlce otthonában. A krakkóiak a negyedik negyedben szakították le a riválisukat. María Conde 14, Jordin Canada 13 pontot ért el. Eközben a Bydgoszcz a 22 pontos Ziomara Morrison vezetésével a Lublin otthonában aratott értékes sikert.

A hétvége rangadóján a Sleza Wroclaw kétszeri hosszabbítás után 98-91-es győzelmet ünnepelhetett Gdyniában. A végig kiélezett összecsapáson 7 pontnál nagyobb különbség 50 perc alatt egyik oldalra sem alakult ki. A második hosszabbításra fáradt el a Gdynia. A forduló eseményeit figyelve ki kell emelni az Energa Torun győzelmét a Gdansk otthonában. Az elmúlt évadot hazánkban töltő Nirra Fields 31 pontot ért el a 79-67-es sikerük alkalmával.

Enea AZS Poznań - Widzew ŁódĽ 81-70
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - Energa Toruń 67-79
PGE MKK Siedlce - Wisła CanPack Kraków 59-73
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Artego Bydgoszcz 67-76
Arka Gdynia - 1KS ¦lęza Wrocław 91-98 (kétszeri hosszabbítás után)
TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 55-113