A Girona váratlan veresége Spanyolországban

2018.11.03. 22:20 | Spanyolország

A spanyol élvonalban az 5. fordulóra került sor. A Girona meglepetésre vereséget szenvedett, míg a Salamanca a vártnál könnyebben nyert. Összefoglaló.

Úgy látszik, hogy a Gironából sokat kivett az Azori-szigeteken lejátszott Európa Kupa meccs, illetve az azzal járó hosszú utazás. A szezont felejthető formában kezdő Cadi La Seu otthonában 86-81-re alulmaradtak. A félidőben még csak 42-38-ra vezettek a hazaiak, de a negyedik negyedben már a 15 pontot is elérte az előnyük. A Girona nagyot küzdött, a 16-16 pontos Shay Murphy és Nadia Gomes, illetve 15 egységig jutó Nuria Martinez vezetésével az utolsó perchez érkezve egészen 83-79-ig felzárkóztak. Fordítani azonban nem tudtak.

A címvédő Salamanca az első négy forduló után veretlen Araski otthonában nem botlott, 87-64-es sikert ünnepelhettek. Már az első negyed végén 30-20-ra ment a Salamanca, de az igazán nagy különbség a 33-17-es harmadik negyedben alakult ki. A hétközi Euroliga meccshez hasonlóan Chrissy Givens remekelt, 17 pontot ért el. Az élcsapatok közül a Gernika sem hibázott. A papírformának megfelelően a Quesos El Pastor otthonában 73-40-es győzelmet értek el. Érdemes még kiemelni, hogy Iva Brkic (Ciglar) csapata az IDK Gipuzkoa kiélezett meccset nyert 64-62-re a Nissan Al-Qázeres Extremadura csarnokában és ezzel kapaszkodnak az élboly mögött.

EMBUTIDOS PAJARIEL BEMBIBRE PD - SNATT´S FEMENÍ SANT ADRIÁ 51-56
VALENCIA B.C. - MANN-FILTER CASABLANCA 89-62
NISSAN AL-QÁZERES EXTREMADURA - IDK GIPUZKOA 62-64
CADI LA SEU - SPAR CITYLIFT GIRONA 86-81
QUESOS EL PASTOR - LOINTEK GERNIKA BIZKAIA 40-73
RPK ARASKI - PERFUMERIAS AVENIDA 64-87
DURÁN MAQUINARIA ENSINO - BAXI FERROL 83-65