A Bourges rangadót nyert, a Villeneuve d'Ascq váratlan veresége

2018.11.04. 21:58 | Franciaország

A hétvégén Franciaországban az első fordulókból két bajnoki mérkőzést pótoltak. Ezen felül a helyi kupasorozat nyolcaddöntőit játszották le. Összefoglaló.

Kezdjük a bajnoki mérkőzésekkel. Az Euroligás rangadón a Bourges 73-68-ra verte a Carolo Basket gárdáját. A fordulatos találkozón a félidőben 44-30-ra ment a Bourges. A harmadik negyed végére azonban 56-53-ra fordított a Carolo Basket. A záró szakaszban az utolsó 5 percbe fordulva 66-66 után hagyta állva riválisát a címvédő. Marine Johannes 20 ponttal vezette győzelemre a csapatát.

Az Aluinvent DVTK-tól vereséget szenvedő Nantes kisebb meglepetésre 74-69-re legyőzte a Villeneuve d'Ascq alakulatát. Ez volt a nantes-i gárda első sikere idén a bajnokságban. A mérkőzésből 5 perc volt hátra, amikor 67-57-re még a Villeneuve d'Ascq vezetett. Innen azonban a Nantes 17-2-es sorozattal zárta le a meccset. A keretükben a 17 pontos Shaqwedia Wallace lett a legeredményesebb.

A Francia Kupa nyolcaddöntőit nézve ki kell emelni, hogy a Mondeville és a Landerneau is másodosztályú riválistól szenvedett vereséget. A sorozatba később becsatlakozó kiemelt élcsapatokhoz a hétvégi eredmények után a Reims, a Chartres, a Calais, a Roche Vendée és a Montbrison érkezik.

Tango Bourges Basket - Flammes Carolo Basket 73-68
Nantes Reze - Villeneuve d'Ascq 74-69