A Reyer Venezia sikere Schio-ban

2018.11.04. 22:04 | Olaszország

Az ötödik forduló mérkőzéseire került sor az olasz élvonalban. A rangadón a Reyer Venezia a Famila Schio otthonában tudott nyerni. Összefoglaló.

A két Euroliga vereség után immár a hazai porondon sem veretlen a Famila Schio. A jelenlegi olasz csúcsrangadónak tekinthető párosításban a Reyer Venezia 67-62-es győzelmet aratott Schio-ban. A szoros eredmény ellenére végig a velenceiek vezettek. A legnagyobb differencia 14 egység volt a felek között, amit a második negyedben 39-25-nél rögzíthettünk. A félidőt 10-0-s sorozattal zárta a Schio, akik így 39-35-re felzárkóztak. A harmadik negyedben azonban megtorpant ez a lendületük és újra kétszámjegyűre nőtt a velencei előny. A záró szakaszban 65-51 után a végjátékban már csak kozmetikázni tudott a címvédő. A győztes gárdában a 19 pontos Anete Steinberga lett a legeredményesebb.

A további eredményeket tekintve a Ragusa 11 ponttal verte a Luccát. A 67-56-os sikerük alkalmával a Hamby-Kuster kettős remekelt. Ketten együtt 35 pontot értek el. A DIKE Napoli 93-59-re kiütötte a Torinót. Gabby Williams 26 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el. Tovább tart a Broni menetelése, akik ezúttal az Empolit győzték le és ezzel kapaszkodnak az élboly mögött.

Meccanica Nova Vigarano - Treofan Givova Battipaglia 70-69
Passalacqua Ragusa - Gesam Gas&Luce Lucca 67-56
Elcos Broni - Use Scotti Rosa Empoli 89-65
Dike Basket Napoli - Iren Fixi Torino 93-59
Allianz Geas S.S.Giovanni - Fila San Martino di Lupari 66-54
Famila Wuber Schio - Umana Reyer Venezia 62-67