Nem hibáztak az Euroliga csapatok Oroszországban

2018.11.05. 16:46 | Oroszország

Szombattól hétfőig összesen öt találkozót rendeztek az orosz élvonalban. Ezzel együtt hosszabb szünetre vonultak a bajnoki küzdelmeik, hiszen legközelebb a válogatott program után bonyolítanak le mérkőzéseket. Az Euroliga csapatok nem hibáztak a hétvégén. Összefoglaló.

Az UMMC Jekatyerinburg 92-57-es győzelmet aratott a Szpartak Moszkva otthonában. A félidőre 20 pontos differencia alakult ki a felek között és ezt stabilan menedzselte a Jekatyerinburg. Elsősorban magas posztokon játszottak fölényben: Natalia Vieru és Brittney Griner lettek a legeredményesebbjeik 17-17 ponttal.

A Dinamo Kurszknak sem okozott gondot a Szpartak Noginszk legyőzése. Úgy ünnepelhettek 88-54-es sikert, hogy már a félidőben 20 ponttal előrébb jártak. Natalia Anoikina lett a kurszkiak legeredményesebbje, 15 egységig jutott.

Az Orenburg hasonlóan magabiztosan 95-49-re kiütötte a Dinamo Moszkvát. Ebben a párosításban a 26-13-as első negyed elhozta a döntést. Az orenburgi rutinos klasszisoknak így nem kellett sokat pályán tölteniük. Kseniia Tikhonenko 22 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Enisey Krasznojarszk - Dinamo Novoszibirszk 81-60
MBA Moszkva - Inventa Kurszk 73-67
Szpartak Moszkva - UMMC Jekatyerinburg 57-92
Nagyezsda Orenburg - Dinamo Moszkva 95-49
Dinamo Kurszk - Szpartak Noginszk 88-54