Aho Nina 10 ponttal tért vissza a Duquesne színeiben

2018.11.06. 21:10 | NCAA Női kosárlabda

Kedden magyar idő szerint az esti órákban lejátszotta első mérkőzését a Duquesne. Egy év kihagyás után visszatért Aho Nina.

Fotó: Facebook.com/DuqWBB/

A Duquesne 61-48-ra alulmaradt a TCU (Texas Christian University) otthonában. A hazaiak 10-0-val kezdték a mérkőzést és végig vezettek. Az első negyed végén 12-6 állt az eredményjelzőn, de a második etapban 14-13-ra felzárkózott Duquesne. Utóbb kiderült, hogy ez volt a legszorosabb mérkőzésállás.

A 27-18-as félidőt követően a harmadik negyedben a TCU előnye a 19 pontot is elérte. A Duquesne 40-21 után a harmadik szakasz végére 45-37-re felkapaszkodott, közelebb azonban nem került. Az utolsó 10 percben végig 10 egység környékén mozgott a hazai vezetés.

A Duquesne 61-48-as veresége alkalmával Aho Nina 17 percet töltött a pályán: 10 pontot, 2 gólpasszt és 1 lepattanót jegyeztek fel a statisztikai lapjára. A hét mezőnykísérletéből négy sikeresnek bizonyult. Kuttor Enikő nem szerepelt a nevezettek között.