20 pontos győri vereség Gironában

2018.11.07. 22:31 | Európa Kupa

A CMB Cargo UNI Győr a papírformának megfelelően 78-58-as vereséget szenvedett az Európa Kupa harmadik fordulójában a Spar Citylift UNI Girona otthonában.

Edzőváltást és Laklóth Anna kiválását követően utazott Gironába a CMB Cargo UNI Győr. Ilyen előzmények után óriási bravúr lett volna egy szorosabb eredmény kialakítása. Nem indult rosszul a mérkőzés, a Győr az első negyedben szinte végig tudta tartani a lépést. Végül 17-17 után került kisebb lépéselőnybe a Girona. A 23-17-ről induló második etapban viszont már nagyobb fölényben játszott a spanyol gárda. Nem sokat kellett várni és 10 pont fölé nőtt a hazai előny.

A félidőben 43-29-re ment a Girona. A statisztika szépen megmutatta a különbség okát: a Győr 26 mezőnykísérletéből mindössze 8 volt sikeres. A lepattanókat tekintve pedig 26-16-ra vezettek a hazaiak. Eközben a magyar csapat már 11 eladott labdánál tartott.

A harmadik negyedre sem változott a játék képe. A különbség 20 pont környékén állandósult a felek között. A Győr becsülettel ment előre, de jelen pillanatban reálisan ennyivel minimum előrébb jár a Girona. A záró szakasznak 57-40-ről vágtak neki a csapatok. Itt a 27 egységet is elérte a hazai előny, de a végjátékban szépített a Győr. A 78-58-as vereség alkalmával Artemis Spanou 15, míg Czank Tímea és Sara Krnjic 10-10 pontot ért el.

Spar Citylift UNI Girona - CMB Cargo UNI Győr 78-58 (23-17, 20-12, 14-11, 21-18)