Fontos szekszárdi győzelem a Nymburk ellen

2018.11.07. 20:50 | Európa Kupa

Megszakadt az Atomerőmű KSC Szekszárd rossz sorozata. Az Európa Kupa harmadik fordulójában a szekszárdiak 72-65-re legyőzték a Nymburk együttesét. A KSC a negyedik negyed elején 11-2-es sorozattal ragadta magához a kezdeményezést.

Egymást követő három vereség után készült a Nymburk elleni Európa Kupa mérkőzésre a Szekszárd. A továbbjutásért folytatott versenyfutás szempontjából rendkívül fontos találkozó várt Zeljko Djokic együttesére. Kedvező előjel volt, hogy Abby Bishop tudta vállalni a játékot. A szekszárdiak jól kezdtek és négy perc alatt 8-2-re léptek el. A Nymburk azonban még az első szakaszban egy 10-2-es futással fordított és 10 perc 21-17-re a csehek vezettek. A második negyedben jellemzően pár ponttal a vendégek jártak előrébb. A legnagyobb előnyük 29-22-nél 7 egység volt. Innen azonban a félidő hajrájában egy 9-2-es sorozattal egyenlíteni tudott a Szekszárd. Abby Bishop 9, Erica McCall 8 pontnál járt a félidőben. A lepattanók terén is 24-14-re vezettek a mieink, de a 13 eladott labda miatt joggal lehetett bosszús a szakmai stáb.

A 31-31-ről induló harmadik negyedre nagyot fordult a játék képe. Továbbra is fej-fej melletti küzdelmet láthattunk. A Szekszárd azonban pontosabban játszott, mint az első 20 percben. Mivel sikerült az eladott labdák számát csökkenteni, már nem tudtak annyi könnyű találatot elérni a vendégek, mint korábban. A harmadik negyed végén 49-47-nél magyar előnyt rögzíthettünk. A záró szakasz eleje bizonyult döntőnek. A Szekszárd 11-2-vel indította ezt a negyedet és ezzel 60-49-re lépett el. Nem lehetett azonban ekkor még megnyugodni, hiszen három sikeres távoli dobással a vendégek nyílttá tették a folytatást. Egészen 65-62-ig felzárkóztak a csehek. Ekkor még két perc volt a találkozóból, így a legjobbkor jött Abby Bishop triplája, amivel újra 6 pontra nőtt az előny. A hajrában 68-62 után már profin menedzselte a vezetését a KSC és ezzel rendkívül fontos győzelmet aratott. Bishop 24 ponttal és 8 lepattanóval zárt. Mellette Erica McCall remekelt, aki szintén 24 pontot ért el és leszedett 10 lepattanót.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Basketball Nymburk 72-65 (17-21, 14-10, 18-16, 23-18)