Sokáig jól tartotta magát a DVTK Velencében

2018.11.07. 21:43 | Európa Kupa

Az Európa Kupa harmadik fordulójában az Aluinvent DVTK 92-75-re alulmaradt a Reyer Venezia otthonában. A nagyot küzdő DVTK a harmadik negyed közepéig kifejezetten jól tartotta magát, de az utolsó 15 percben fölénybe kerültek az olaszok.

Jól indult a velencei vendégjáték a DVTK-nak. Pontos támadásokat vezetve az első szakasz közepén 16-9-re léptek el Cziczás László tanítványai. A folytatásban ugyan átvették a vezetést a hazaiak, de végül 10 perc után 20-20 állt az eredményjelzőn. A mieink 20 pontjából 10-et az extra formát mutató Chanel Mokango szerzett. A második negyedben kiegyenlített mederben haladt az összecsapás, 3-5 pontnál jobban egyik fél sem tudott ellépni. A félidőben 39-38-nál az elmúlt évadban az Európa Kupában döntőt játszó olaszok jártak előrébb. Az első 20 perc statisztikája több, mint biztatóan alakult. A DVTK 32 mezőnykísérletéből 17 sikeresnek bizonyult. Vezettek a lepattanók terén a mieink és mindössze 8 eladott labdát jegyezhettünk fel.

A harmadik negyedre nagyot változott a játék képe. A Reyer Venezia 47-44 után egy 10-2-es sorozattal 57-46-ra lépett el. Elsősorban a palánk alatt kerültek fölénybe a hazaiak: 12-3-ra nyerték ebben a 10 percben a lepattanócsatát. Eközben a 16 mezőnykísérletükből 11 sikeresnek bizonyult. Nagyot küzdött a DVTK és a dobóhelyzetek is adottak voltak, de az első félidő extra formája ezen a téren visszaesett a magyar csapatnál. A különbség 10 egység környékén állt be, a záró szakasznak 66-54-ről vágtak neki a felek. Itt még 69-61-nél volt egy felzárkózása a DVTK-nak, de ennél közelebb nem került a magyar csapat. Összességében a velenceiek kézben tartották a végjátékot. Mivel minden pontnak lehet jelentősége, a DVTK nem engedte el a meccset és tisztes helytállás mellett 92-75-ös vereséget szenvedett. Chanel Mokango 24, Maja Skoric 17 ponttal zárt.

Reyer Venezia - Aluinvent DVTK 92-75 (20-20, 19-18, 27-16, 26-21)