Az Európa Kupa magyar érdekeltségű csoportjainak szerdai eredményei

2018.11.08. 01:19 | Európa Kupa

Szerdán az Európa Kupa harmadik fordulójában mind a négy magyar együttes lejátszotta aktuális mérkőzését. Nézzük, hogy a játéknapot követően a csapataink csoportjai miként alakulnak.

Az F-csoportban a CMB Cargo UNI Győr 78-58-ra alulmaradt a Spar Citylift UNI Girona otthonában. A négyes másik meccsén a Gernika a 23 pontos Margaret Roundtree vezetésével 65-54-es győzelmet aratott az Azori-szigeteken a Clube União Sportiva otthonában. A baszk gárda végig vezetett a találkozón, a legnagyobb előnyük 15 pont volt.

Spar Citylift UNI Girona - CMB Cargo UNI Győr 78-58 (23-17, 20-12, 14-11, 21-18)
Clube União Sportiva - Lointek Gernika Bizkaia 54-65 (16-23, 14-14, 17-16, 7-12)

A csoport állása

A G-csoportban az Aluinvent DVTK 92-75-ös vereséget szenvedett a Reyer Veneziától. A Nantes Reze pedig a vártnál jóval nagyobb különbséggel 84-58-as sikert ünnepelhetett Brnóban. Az egyoldalú összecsapáson a francia csapat már a félidőben 15 pontos előnnyel rendelkezett. Ana Suarez 15 ponttal és 10 gólpasszal dupla-duplát ért el a keretükben.

Reyer Venezia - Aluinvent DVTK 92-75 (20-20, 19-18, 27-16, 26-21)
KP Brno - Nantes Reze 58-84 (22-28, 13-23, 8-15, 15-18)

A H-csoportban az Atomerőmű KSC Szekszárd 72-65-re legyőzte a Nymburk együttesét. Az MBK Ruzomberok a papírformának megfelelően 77-68-ra verte a Celjét. Már a 28-14-es első negyedben állva hagyta riválisát a szlovák gárda. A keretükben a 24 pontos Aaryn Ellenberg-Wiley remekelt.

MBK Ruzomberok - Cinkarna Celje 77-68 (28-14, 10-18, 20-20, 19-16)
Atomerőmű KSC Szekszárd - Basketball Nymburk 72-65 (17-21, 14-10, 18-16, 23-18)

Az I-csoportban a VBW CEKK Cegléd 92-50-re kikapott a Lattes Montpellier-től. Ebben a négyesben a Keltern majd csütörtökön látja vendégül a Lyon-t. Az a találkozó 18 óra 30 perckor kezdődik.

Lattes Montpellier - VBW CEKK Cegléd 92-50 (33-14, 22-13, 19-16, 18-7)