Összefoglaló az Euroliga harmadik fordulójáról

2018.11.08. 01:28 | EuroLiga

Szerdán teljes fordulót bonyolítottak le az Euroligában. A Sopron Basket isztambuli vereségéről már hírt adtunk, most következzen a harmadik kör teljes összefoglalója.

Az A-csoportban a címvédő UMMC Jekatyerinburg és az USK Praha is megőrizte veretlenségét. Orosz presztízsrangadón a Jekatyerinburg 80-51-es sikert ünnepelhetett a Nagyezsda Orenburg otthonában. A félidőre 14 pontos különbség alakult ki a felek között, melyet a folytatásban megduplázott a 23 egységig jutó Brittney Griner vezette jekatyerinburgi együttes. Az USK Praha 88-80-ra verte a Bourges-t. Natalia Hejkova gárdája kiváló formát mutatott és 61-60 után 18-4-es sorozattal hagyta állva a francia bajnokot. Prágai oldalon a 22 pontos Alyssa Thomas remekelt.

Folytatódott a Famila Schio mélyrepülése. Ezúttal a Villeneuve d'Ascq otthonában maradtak alul 69-50-re. A második negyed közepén még 26-25-re az olaszok vezettek. Innen azonban a félidőre 35-29-re fordított a házigazda. A Villeneuve d'Ascq előnye a harmadik etaptól tartósan 10 egység felett állt be. A CCC Polkowice a vártnál nagyobb különbséggel 71-52-re múlta felül a Castors Braine alakulatát. A 19-6-os első negyedben eldöntötték a meccset a lengyelek, akiknél a 23 pontos Tiffany Hayes remekelt.

Nagyezsda Orenburg - UMMC Jekatyerinburg 51-80 (15-21, 10-18, 13-21, 13-20)
CCC Polkowice - Castors Braine 71-52 (19-6, 18-18, 18-12, 16-16)
USK Praha - Tango Bourges Basket 88-80 (25-26, 21-18, 20-18, 22-18)
Villeneuve d'Ascq - Famila Schio 69-50 (17-20, 18-9, 20-8, 14-13)

A csoport állása

A B-csoportban a Sopron Basket 69-67-re alulmaradt a Fenerbahce otthonában. Erről a találkozóról a részletes beszámolónk ITT olvasható. A Dinamo Kurszk 73-67-es győzelmet aratott az Olympiacos csarnokában. A várakozásoknak megfelelően a görögök meg tudták szorongatni az orosz sztárcsapatot is. A negyedik negyed elején 54-53-ra még vezettek. Ezt követően egy 11-0-s futással lépett el a Kurszk. A keretükben 18 ponttal és 11 lepattanóval Breanna Stewart dupla-duplát ért el.

A Carolo Basket kisebb meglepetésre, de a látottak alapján teljesen megérdemelten 90-79-re verte a Hatay-t. A francia csapat hasonlóan hatékonyan játszott, mint a Sopron ellen és az első perctől végig vezettek. A legnagyobb differencia 15 egység volt a felek között. A 17 pontos Kaleena Mosqueda-Lewis lett a legeredményesebb. A Salamanca 68-56-os győzelmet aratott a TTT Riga otthonában. A találkozó 25 percen át alakult szorosan, majd 34-31-es rigai előny után 18-4-es sorozattal fordított a spanyol bajnok és ezzel el is döntötte a győztes kilétét. A legeredményesebbjüknek a 16 pontos Silvia Dominguez bizonyult.

Olympiacos - Dinamo Kurszk 67-73 (21-19, 14-20, 19-12, 13-22)
Fenerbahce - Sopron Basket 69-67 (20-18, 14-21, 17-9, 18-19)
Flammes Carolo Basket - Hatay 90-79 (23-15, 21-24, 28-20, 18-20)
TTT Riga - Perfumerias Avenida 56-68 (12-18, 20-9, 10-24, 14-17)