A Carolo Basket rangadót veszített Franciaországban

2018.11.11. 21:33 | Franciaország

A hétvégén az 5. forduló mérkőzéseit bonyolították le Franciaországban. A forduló rangadóján a Carolo Basket alulmaradt a Basket Landes otthonában. Összefoglaló.

Az Euroliga csapatok közül a Carolo Basket alakulatára várt a legnehezebb feladat a válogatott szünet előtti utolsó fordulóban, hiszen a Basket Landes vendégei voltak. Végül nagy csatában 65-60-as vereséget szenvedtek. Az utolsó négy percben 58-58 után húzta be a győzelmet a Landes. A keretükben a 16 pontos Miranda Ayim, illetve a 12 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát elérő Marie Milapie remekelt.

A Bourges kiütötte a Mondeville-t 98-37 arányban. Az egyoldalú összecsapáson heten is kétszámjegyű pontot értek el a Bourges keretében. Nayo Raincock és Alexia Chartereau lettek a legeredményesebbek 14-14 ponttal. A Villeneuve d'Ascq pedig az újonc Landerneau-t verte 66-49-re. A 22-9-es második negyedben kialakult a döntő különbség. Angie Bjoklund 13 pontját kell kiemelni.

A Lyon a 16 pontot és 12 lepattanót jegyző Michelle Plouffe vezetésével 63-54-re nyert a Hainaut Basket otthonában. Az Európa Kupa gárdák közül a Lattes Montpellier sem botlott, a Roche Vendée-t verték 81-66-ra Diandra Tchatchouang ponterős játékával.

Lattes Montpellier - Roche Vendée 81-66
Bourges - Mondeville 98-37
Tarbes - Nantes Rezé 60-57
Basket Landes - Charleville-Mézières 65-60
Villeneuve d'Ascq - Landerneau 66-49
Saint-Amand - Lyon 54-63