A Salamanca és a Girona fölényes győzelme Spanyolországban

2018.11.11. 22:19 | Spanyolország

A válogatott szünet előtti hétvégén a 6. forduló mérkőzéseit rendezték Spanyolországban. A két élcsapat fölényes győzelmet ünnepelhetett.

A Salamanca 84-48-ra múlta felül a Durán Maquinaria Ensino-t. A címvédő végig vezetett az összecsapáson. A végeredményben megjelenő kiütéses különbség a 30-12-es harmadik negyedben alakult ki. Maria Asurmendi 14, Adaora Elonu 13 pontot ért el.

A Girona 81-51-re verte a Quesos El Pastor-t. Ezen a szinten ritkán látható módon az első negyed végén 32-2 állt az eredményjelzőn. A győztes gárdában a 28 pontos Shay Murphy lett a legeredményesebb.

A forduló rangadóján a Gernika 77-70-ra múlta felül az Araski-t. A harmadik negyed közepén még csak 51-49-re ment a Gernika, de innentől gyorsan nőtt az előnyük. A folytatást 7-8 pontos differencia határozta meg. Blake Dietrick 24 pontos teljesítményét kell kiemelni. Az IDK Gipuzkoa pedig 66-57-re verte a Cadi La Seu-t.

BAXI FERROL - EMBUTIDOS PAJARIEL BEMBIBRE PD 64-70
PERFUMERIAS AVENIDA - DURÁN MAQUINARIA ENSINO 84-48
LOINTEK GERNIKA BIZKAIA - RPK ARASKI 77-70
SPAR CITYLIFT GIRONA - QUESOS EL PASTOR 81-51
IDK GIPUZKOA - CADI LA SEU 66-57
MANN-FILTER CASABLANCA - NISSAN AL-QÁZERES EXTREMADURA 54-72
SNATT´S FEMENÍ SANT ADRIÁ - VALENCIA B.C. 64-67