112 pontos győzelem Albániában

2018.11.17. 22:59 | Magyar válogatott

A magyar válogatott rendkívül profi teljesítménnyel, végig magas szinten koncentrálva 139-27-es győzelmet aratott Albániában a 2019-es női kosárlabda Európa-bajnokság selejtezőjének 5. fordulójában. Válogatottunk ezzel óriási lépést tett a sikeres kvalifikáció felé.

Tiranában úgy lépett pályára válogatottunk, hogy a nagy tudáskülönbség miatt a győzelem nem lehetett kérdés. A pontkülönbséget kellett figyelni ezen a délutánon, hiszen minél nagyobb arányú siker biztosít igazán kedvező pozíciót az utolsó forduló előtt. Nehezen indult a mérkőzés, akadtak gondok az időméréssel az első percekben. Ezt követően azonban beindult válogatottunk és 15-0-ra léptünk el. Az albánoknak 19-9-nél még akadt egy felzárkózásuk, de innen két perc alatt 9-2-es sorozattal zártuk az első szakaszt. A második negyednek 28-11-ről futottak neki a csapatok. A játékrész első felében 20 egység környékén mozgott a differencia, majd a fáradni látszó hazaiak ellen a nagyszünet előtt gyorsan növeltük az előnyt.

Az 59-19-es félidőben a statisztikai lapot figyelve azt láthattuk, hogy 40 mezőnykísérletünkből 23 sikeresnek bizonyult. Kétszer annyi lepattanót gyűjtöttünk, mint az albánok és már 15 gólpasszunk volt. Az egyéni mutatókat tekintve Fegyverneky Zsófia és Raksányi Krisztina 13-13, míg Cyesha Goree 12 egységnél járt.

A végeredményben megjelenő nagy különbséget a harmadik negyed hozta el. Fizikálisan már nem tudtak megújulni az albánok és így egyre inkább kiütközött a tudáskülönbség. Domináltunk a palánkok alatt, Határ Bernadett például egymaga 12 pontot jegyzett ebben a 10 percben. Voltak szerzett labdáink, szám szerint 6 és 12 pontot értünk el gyorsindításból. A negyedet Nagy Dóra dudaszós triplája zárta, amivel kialakult a 100-21-es állás. Minden dicséretet megérdemel a magyar csapat, hiszen a záró szakaszra is megmaradt a koncentráció magas szintje. Tudták a mieink, hogy figyelni kell a pontkülönbségre és ennek szellemében játszottak. A 139-27-es siker alkalmával mindenki betalált, hárman is elérték a 20 egységet. Határ Bernadett és Fegyverneky Zsófia 21-21, míg Raksányi Krisztina 20 ponttal zárt.

Albánia - Magyarország 27-139 (11-28, 8-31, 2-41, 6-39)